Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2013

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 4–0

Στο 4λεπτο 12’–16’ ο Ολυμπιακός πέτυχε δύο τέρματα με τον Στεφανή το πρώτο και με τον Βαζέχα το δεύτερο, και «καθἀρισε» το ματς με συνοπτικές διαδικασίες, αφού η Μάχη ήταν κακή…
Το τελικό 4-0 διαμόρφωσαν στο πρώτο δεκάλεπτο του β’ ημιχρόνου οι Γιουβανέλλης (51’)  και Στεφανή (55’). Έτσι, ο Ολυμπιακός σημείωσε μια ακόμη εύκολη νίκη, επί ενός κακού αντιπάλου. Άλλωστε έχασε σωρεία ακόμη ευκαιριών για μεγαλύτερο σκορ…
Απαρατήρητη η διαιτησία των Μπουξμπάουμ – Δουλγεράκη, Μακρή.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μπαλαφούτης, Λέκα (89' Παπαδημητρίου), Τσιούμας, Ιωσήπου, Μπερμπάντης, Στέλλας, Στεφανή (68' Κατσιγιάννης), Γιουβανέλλης, Φώσκολος (86' Σιαδήμας), Βαζέχα, Αθανασόπουλος.
ΜΑΧΗ: Τσούνης, Τσέλα, Παιδής (30' Σένε, 70' λ.τρ. Κατούντας), Χατζηπέτρος, Σωτηριάδης, Καραλής, Μπούκουρι, Νταής, Καρακοζίδης (65' Χατζηλίας), Μίχας, Παπαδόπουλος.