Τρίτη 10 Δεκεμβρίου 2013

ΑΝΟΙΞΗ – ΚΑΛΥΒΙΑ 1–2

Μεγάλη νίκη σημείωσαν τα Καλύβια εκτός έδρας επί της πάντοτε υπολογίσιμης Άνοιξης με 2-1, ύστερα από ενδιαφέρον παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο 2-0 με τέρματα των Δ. Οικονομίδη (19’) και Χασουράκη (41’). Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο β’ ημίχρονο με γκολ του Δαρζέντα (63’).
Πολύ καλοί οι διαιτητές Μαλαμάς – Τσαλίκογλου, Μακρής.
ΑΝΟΙΞΗ: Βιγλάκης, Ζέγκος-Λακαφώσης, Β. Κολὠτας, Αθανασόπουλος, Αρτοποιάδης, Μαπάκης (46’ Καντυδάκης), Μπουσδέκης, Δαρζέντας, Βλάχος (81’ Κατσέρης), Δανίκας (86’ Νίκας), Γιομπάδαλης.
ΚΑΛΥΒΙΑ: Παπαβασιλείου, Πετούρης, Μιλούκα (82’ Δέδες), Χριστόπουλος, Κοτλίδας, Χρ. Μπούτσης, Μάτι (46’ Μασουράκης), Χασουράκης, Γκίνης (89’ Ντάκος), Δ. Οικονομίδης, Καρελιώτης.