Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1–2

Καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, η Δόξα Κορωπίου επεβλήθη εκτός έδρας των Γλυκών Νερών με 2-1, στο ντεμπούτο του Θανάση Πετούρη στον πάγκο της ομάδας του Κορωπίου.
Χωρίς τον βασικό επιθετικό της Κουτρουμάνο και τον τραυματισμένο Καραμανίδη στο β’ ημίχρονο, η ομάδα των Γλυκών Νερών δεν απέδωσε τα αναμενόμενα και ηττήθηκε δίκαια.
Το σκορ άνοιξε (0-1) μόλις στο 3’ ο Τούντας με κεφαλιά, ύστερα από κτύπημα κόρνερ.
Το 1-1 σημείωσε ο Καραμανίδης με κεφαλιά, σε γύρισμα του Θεοφάνους, στο 17’.
Στο β’ ημίχρονο η Δόξα επικράτησε και είχε ευκαιρίες για γκολ. Το πέτυχε (1-2) στο 84’ με κεφαλιά του Ντα Κόστα, σε αναμπουμπούλα της άμυνας, προσωρινή απόκρουση του Τσούκα και ολιγωρία της άμυνας… Λίγο αργότερα, ο Γκαβασιάδης, με σουτ, είχε δοκάρι.
Πολύ καλή η διαιτησία: Παπάζογλου – Μακρής, Παπαδιώτης).
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ: Τσούκας, Μαστορόπουλος, Χ. Αντωνόπουλος, Λάβδας, Αναστασάκης, Γιαννούλης, Παπάζογλου, Νάνος, Καραμανίδης (46’ λ.τρ. Παναγόπουλος, 75’ Ν. Καλούδης), Θεοφάνους, Γάσπαρης.
ΔΟΞΑ: Μυλωνάς, Λυμπερόπουλος, Μαρινάκης (70’ Ντα Κόστα), Τσεβδερίκοβ, Τούντας, Βάρδας (82' Αμπεντινάι), Σκαβάρας, Πάντου, Δάβαρης, Γκαβασιάδης, Στέφ. Παπαδόπουλος (87’ Σύρος).