Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2015

ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ Ο ΟΛΥΜΠIΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση Γλυκών Νερών - Μαρκό 1-1

Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου πέτυχε την μοναδική νίκη της ημέρας αφού επεβλήθη μόλις στο 90’ της Μάχης Μαραθώνος με κτύπημα πέναλτυ (1-0) ενώ στο Κορωπί, ο Α.Ο.Κ. και ο Νικολακάκης δεν δημιούργησαν ευκαιρίες κι έμειναν στο 0-0.
Στην Κερατέα ο Νικηφόρος προηγήθηκε στο 78’ και ο Κεραυνός ισοφάρισε στο 86’ (1-1) αφού στο 45’ πέναλτυ του Ντεντέους (του Κεραυνού) απέκρουσε ο Φελέσκουρας!
Το πιο συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στην Παλλήνη, όπου ο Κουβαράς προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο και ο Παλληνιακός κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελευταίο 10λεπτο με δύο κεφαλιές σε αλλεπάλληλες σέντρες (2-2)!
Τέλος, στα Γλυκά Νερά, η Μαρκό προηγήθηκε (0-1) στην αρχή του αγώνα και ισοφάρισαν στο 20’ τα Γλυκά Νερά. Δοκάρι είχαν τα Γλυκά Νερά στο 35’. Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε δυνατή αναμέτρηση, με τραυματισμούς και αποβολή του Γάσπαρη στο 70’.