Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2016

ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 2–5

Μόνο μια ώρα παιχνιδιού άντεξε ο γηπεδούχος Αστέρας Γλυκών Νερών στην πίεση των Νικητών. Στο τελευταίο 30λεπτο ο αγώνας εξελίχθηκε σε «περίπατο» των φιλοξενουμένων…
Στο α’ ημίχρονο οι Νικητές είχαν 20 τελικές προσπάθειες αλλά πέτυχαν μόνο ένα γκολ, με σκόρερ τον Μπλέτα (0-1)!
Στο 55’ πάλι ο Μπλέτα έκανε το 0-2 και στο 59’ ο Αστέρας κατάφερε να μειώσει 1-2 με τέρμα του Κορδάτου. Άμεση ήταν η απάντηση των φιλοξενουμένων με νέο γκολ του Μπλέτα (χατ-τρίκ) για το 1-3. Δύο ακόμη τέρματα των Παππά και Καρναβία δημιούργησαν το 1-5 ενώ ο Βλαχιώτης στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 2-5.
Διαιτητές: Κ. Κορωνιάς – Καρράς, Καλαμπάκας.
ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν. (Κοντιπάνος): Ρεντιόν, Σπυρόπουλος (65’ Παπουτσής), Κονδυλίκας, Λουλάκης, Αβραμόπουλος, Σκανδάλης, Π. Ντούγιας, Παππάς (65’ Πάτραμάνης), Βλαχιώτης, Λεντζάκης, Κορδάτος (80’ Βλάχος).
ΝΙΚΗΤΕΣ (Λαθουράς): Τοντισάκης, Τζούφι, Παπαπέτρου (79' Νταλαρής), Θεοχαρίδης, Καρναβίας, Κοσκολός, Σέχου, Κάτσι (63' Παππάς), Γεράνης, Θαν. Λεμονής, Μπλέτα (74' Ραμούνδος).