Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2016

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 0–0

Φάση από τον αγώνα

Τα Γλυκά Νερά «κράτησαν» τον Κεραυνό Κερατέας στο 0-0. Οι γηπεδούχοι ήταν καλοί στο πρώτο 20λεπτο αλλά έπαιξαν σχεδόν μία ώρα παιχνιδιού με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Γιαννούλη με απευθείας κόκκινη κάρτα για φάουλ επί του Ντε Ντέους ως τελευταίος αμυντικός.
Δημιούργησαν φάσεις μπροστά στην εστία του Χαντζάρα αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Μετά το 25' ο Κεραυνός βελτιώθηκε και όταν απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα υπερείχε.
Στο β’ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι απείλησαν τρεις φορές και είχαν δοκάρι στο 70' από κτύπημα φάουλ του Κακαρά (η μπάλλα βρήκε και στο κεφάλι του Μιχελή πριν το οριζόντιο δοκάρι). Ο νεαρός τερματοφύλακας Μερκούρης έκανε καλά την δουλειά του… Τα Γλυκά Νερά είχαν δύο επικίνδυνες αντεπιθέσεις αλλά τίποτε περισσότερο.
Διαιτητές: Δραγάτης – Πολυχρονιάδης, Δουλγεράκης.
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Παπαδάκης): Μερκούρης, Συμβουλίδης, Βατίστας, Γιαννούλης, Μιχελής, Βάρδας, Αλεξίου, Κορώνης (75' Ρέκα), Νάνος, Δογάνης (90' Γάσπαρης), Λαναράς (91' Μανιός).
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Μακροδημήτρης): Χαντζάρας, Φραγκής, Λιούμης, Σότα (30' Κώτσος), Ξένος, Ν. Βανγκέλι, Μπρότσι (75' Μαγγανάς), Κακαράς, Μουσαράι (60' Γκόντζος), Ντε Ντέους, Ντάι.