Δευτέρα 21 Μαρτίου 2016

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1–2

Ο Νικηφόρος πέτυχε πολύτιμη εκτός έδρας νίκη επί της Δόξας Κορωπίου, μετά από 6 σερί ήττες! Αντίθετα, η Δόξα στο κρίσιμο αυτό παιχνίδι είχε τους βασικούς της παίκτες σε κακή ημέρα.
Οι γηπεδούχοι ήταν ελαφρώς καλύτεροι στο α’ ημίχρονο και προηγήθηκαν στο 40' με δυνατό σουτ του Καψοκώστα (1-0)!
Στο β’ μέρος ο Νικηφόρος έδειξε καλύτερα στοιχεία και κατάφερε να γυρίσει το αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 65' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαρικιόπουλου (1-1), κι αφού γλίτωσαν από βέβαιο γκολ στο 70' (το έχασε ο Καψοκώστας), πέτυχαν το 1-2 στο 80', όταν ο Θωμάς Ρίζος έκανε ατομική ενέργεια και πλάσαρε τον Μιχάλη.
Στα τελευταία λεπτά του αγώνα η Δόξα βγήκε στην επίθεση, δημιούργησε 2-3 επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά στην εστία του Φελέσκουρα αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Διαιτητές: Αντιπαριώτης – Ρούντος, Βιτσεντζάτος. Και οι δύο ομάδες διαμαρτυρήθηκαν για ένα πέναλτυ που δεν τους δόθηκε!
ΔΟΞΑ Κ. (Πετούρης): Μιχάλης, Δήμας (74' Τσαουσάι), Μπονές, Τούντας, Γρίβας, Πλάκα, Καψοκώστας (73' Πάρος), Στέφ. Παπαδόπουλος, Σταμάτης (65' Ξεφτεράκης), Μπεχάρι, Χοντάι.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Τσίχλης): Φελέσκουρας, Κανελλόπουλος, Τσαγκαράτος, Π. Ρίζος, Μωυσιάδης, Παυλίδης (85' Κεγιαδάκης), Μαρζέλος, Χαρικιόπουλος (75' Τσιαμπάς), Θ. Ρίζος, Δούβος, Αποστολόπουλος.