Τρίτη 6 Νοεμβρίου 2012

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ – Α.Ε. ΜΕΝΙΔΙΟΥ 3-1

Ανώτερος ο Αχιλλέας νίκησε σχετικά δύσκολα την ΑΕ Μενιδίου, που παρουσιάσθηκε πιο δυνατή από το αναμενόμενο! Παρ’ ότι προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο, ο Αχιλλέας δέχθηκε γκολ στο 54’ και οι παίκτες του αγχώθηκαν, καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν αποθέματα ψυχικής και σωματικής δύναμης! Τελικά, με κτύπημα πέναλτυ του Τσάκαλου στο 76’, το σκορ έγινε 3-1 και οι γηπεδούχοι συνέχισαν το νικηφόρο σερί τους.
Στο α’ ημίχρονο σκοράρησαν οι Τσάκαλος (15’) και Σταματόπουλος (25’). Το τέρμα της ΑΕΜ σημείωσε ο νεαρός Ρούσσος.
Καλοί οι διαιτητές Παπάζογλου, Τσιαλογιάννης και Μήταρης.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Ματσούκας, Αβραμόπουλος, Σιαδήμας, Σταυρόπουλος, Ξενάκης (60’ Γεωργακόπουλος), Μπούσκος, Τσάκαλος, Σταματόπουλος, Καββαδάς, Φούντας (46’ Νάστος), Πλιάτσικας (76’ Παπαχρήστου).
Α.Ε.Μ.: Τσαρλής, Παπαγεωργίου, Πανταζής, Μπαρκαγιάννης, Καλαϊτζίδης, Μαβίδης, Μυρισκλάβος (83’ Ανδρεάδης), Ρούσσος, Κουλέπης (46’ Πέτρου), Ζαπουνίδης, Βενετικίδης (72’ Γιαννακουδάκης).