Τετάρτη 14 Νοεμβρίου 2012

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 6-1

Παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με 6άρα επί της Δόξας Κορωπίου, ο Ολυμπιακός Αγ.  Στεφάνου, επιβεβαιώνοντας τις προβλέψεις μας ότι πρόκειται για ομάδα που έχει υψηλές βλέψεις και πολύ καλό έμψυχο δυναμικό, το οποίο διαχειρίζεται εξαιρετικά ο προπονητής Γιάννης Μαγγίνας.
Τέταρτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα της Δόξας, η οποία δεν συνέρχεται και χάνει συνεχώς έδαφος…
Οι πρωτοπόροι προηγήθηκαν 2-0 με τέρματα των Σουσούνη 8’ και Τσέλια 13’. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν κάπως στο πρώτο ημίχρονο, και μείωσαν 2-1 με σουτ του Δάβαρη, στην μοναδική καλή ευκαιρία που δημιούργησαν.
Στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι σημείωσαν 4 ακόμη τέρματα (Τσουμάνης 63’, Σουσούνης 68’, Τσιούμας 75’ και Τσέλια 90'), δεδομένου ότι η άμυνα της Δόξας ήταν σε πολύ κακή ημέρα…
Διαιτητές: Μάλαμας, Δ. Τζαφόλιας και Πολυχροβιάδης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χανδρινός, Μεταλληνός, Τσιούμας, Ευαγγελινός, Μπερμπάντης, Κολώνης (57' Ράλλης), Τσέλια, Λέκκα (80' Μηλιώτης), Τσουμάνης (70' Σταυρόπουλος), Αθανασόπουλος, Σουσούνης.
ΔΟΞΑ: Μιχάλης, Μπερέτας, Μαρινάκης, Γκαδίτης, Θεοχάρης, Αμπεντινάϊ, Τούντας (37' Παπαδάς), Μπουτσάι, Δάβαρης, Μίνα (46' Σύρος), Πουλάκης (86' Βαλσαμογιάννης).