Παρασκευή 23 Νοεμβρίου 2012

ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ – ΑΝΟΙΞΗ 0-3

Η Άνοιξη ξεπέρασε και το εμπόδιο του Καπανδριτίου, σημειώνοντας 3 τέρματα στο β’ ημίχρονο! Το
Καπανδρίτι είχε δύο υποχρεωτικές (λόγω τραυματισμών) αλλαγές στη διάρκεια του παιχνιδιού και μία αποβολή στο 75’.  Σκόρερ της Άνοιξης ήταν ο Μπουσδέκης ο οποίος πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ. Το σκορ (3-0) έκλεισε ο Κυριάκης.
Στο ισόπαλο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες ευκαιρίες να προηγηθούν αλλά δεν τις εκμεταλλεύθηκε. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Άνοιξη σκόραρε δύο φορές και με το 0-2 διαμορφωμένο και την αποβολή του Σίνα στο 75’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα, το Καπανδρίτι δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Προς το τέλος πέτυχαν και το τρίτο γκολ οι φιλοξενούμενοι.
Διαιτητές: Μανιώτης, (Γουργιώτης και Μακρής).
ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ: Μπαχούμας, Ζαμπούρας, Καραμπιτιάνης, Ζουβερέλης (75’ Σδράλιας), Σίνας, Κλίσι (33’ Πιτσιάβας), Σπ. Τσαλίδης, Μ. Τσαλίδης (87’ Βελτανιώτης), Μπύρωσης, Ε. Αθανασόπουλος, Σ. Μαντάς.
ΑΝΟΙΞΗ: Βιγλάκης, Κυριάκης, Κολώτας, Γιομπάδαλης, Δεσύλλας, Ι. Αθανασόπουλος (65’ Πολύζος), Μανουσάκης, Λάζος, Βλάχος (87’ Λιτσένι), Μπουσδέκης (90’ Μαπάκης), Αδρακτάς.