Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2016

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 4–0

Η Θύελλα έφθασε εύκολα στην επικράτηση επί του Άρη Βούλας με 4-0. Δύο τέρματα σημείωσε ο αρχηγός Αλέξανδρος Χαρακτίδης, καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ (7’)… Το ματς δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική. Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής.
Φάσεις και γκολ
07' ο Χαρακτίδης με απευθείας κτύπημα φάουλ ανοίγει το σκορ 1-0.
15' προσπάθεια του Παπαδόπουλου από πλάγια και πάσα στον Βαζέχα, το βολέ του οποίου φεύγει άουτ.
21' ο Ντόσκας βγαίνει στην αντεπίθεση αλλά το σουτ που πραγματοποιεί είναι άστοχο.
25' ο Παπαδόπουλος κέρδισε κόντρες, βρέθηκε σε καλή θέση, όμως κόπηκε από την άμυνα.
30' πρώτη ευκαιρία για τον Άρη Βούλας από στημένη φάση. Η κεφαλιά του αρχηγού Μπολοβίνου φεύγει άουτ.
31' σουτ του Χαρακτίδη άουτ.
32' ο Βαζέχα εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας, σουτάρει και αποκρούει ο τερματοφύλακας Κάρσος.
39' δυνατό σουτ του Βαζέχα, διώχνει σε κόρνερ ο Κάρσος.
42' σε κτύπημα κόρνερ του Χαρακτίδη, ο Βαζέχα με κεφαλιά το 2-0.
66' ο νεοαποκτηθείς Φύτρος, με εξαιρετικό ψηλοκρεμαστό πλασέ, σημειώνει το 3-0.
71' σουτ του Ντε Ντέους αποκρούει ο Κάρσος.
80' ο Χαρακτίδης σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, με νέα εκτέλεση απευθείας φάουλ (4-0).
86' ο Ντε Ντέους βρέθηκε στην περιοχή, αλλά το σουτ κοντράρει σε αμυντικό.
90' πάλι ο Ντε Ντέους περνάει τον τερματοφύλακα, όμως τον πρόλαβε αμυντικός κι έκοψε.
Διαιτητές: Αντ. Βλάχος – Β. Τζαφόλιας, Μήταρης.
ΘΥΕΛΛΑ (Τσιγκούλης): Δράμπαλης, Γεωργιάδης, Στάφα (46' Ντε Ντέους), Μανουσάκης (46' Φύτρος), Γεραγωτέλλης, Ντούνης, Χαρακτίδης, Ανδρεαδάκης, Ντόσκας, Βαζέχα (76' Μουτζακάς), Παπαδόπουλος.
ΑΡΗΣ Β. (Δαγκούλης): Κάρσος, Κορτζίδης (46' Ρίζος), Σταματόπουλος, Μπολοβίνος, Διακρούσης, Φώσκολος, Κριλής, Γιούνγκ Σόνγκ, Σπυρόπουλος (68' Γκριν Λούμπο), Παπαδημητρόπουλος, Κοτζάι (76' Σταθάκης).