Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ 0–1

Φάση από τον αγώνα

Η Ατλαντίς κατάφερε να νικήσει στον Άγιο Στέφανο τον Παθιακάκη 1-0 και να επιστρέψει στην κορυφή της βαθμολογίας!
Οι αντίπαλοι είχαν από ένα ημίχρονο υπεροχής.
Στο α’ μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν κάπως καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα και μόλις στο 3’ σημείωσαν το τέρμα που έκρινε το αποτέλεσμα! Ο Πάσσαρης έπιασε εκπληκτικό σουτ από 35 μέτρα και η μπάλλα κατέληξε στα δίχτυα του εμβρόντητου τερματοφύλακα Σπανού (0-1).
Με καλή ψυχολογία, οι παίκτες της Ατλαντίδος κράτησαν καλά τον Παθιακάκη τόσο στο υπόλοιπο μέρος του ημιχρόνου όσο και στο β’ ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι πίεσαν, δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες, ζήτησαν και πέναλτυ σε χέρι αμυντικού εντός περιοχής, αλλά τίποτε περισσότερο…
Με λάθη η διαιτησία (Ζαχαρόπουλος – Αχ. Παπαδόπουλος, Σοφιάς).
ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ (Παπασταματίου): Σπανός, Αντεριώτης, Κόκκα, Γιαννόπουλος, Τσίγκος, Αγγελίνας, Αρβανιτάκης, Ασημάκης, Σωτηρόπουλος (65' Τζάος), Ντρένοβα, Οικονομόπουλος (46' Φωτίκας).
ΑΤΛΑΝΤΙΣ (Γ. Τσούνης): Φυλακτός, Πάντος, Σβόλης, Τσιτοφώτος, Πούλιος, Πάσσαρης, Γκατεντασβίλι (60' Στασινόπουλος), Καγιάς (53' Καρποντίνης), Φώσκολος, Χρυσάφης, Τσαδήμας (86' Παππάς).