Τρίτη 22 Δεκεμβρίου 2015

ΚΡΥΟΝΕΡΙ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ 2–0

Ανώτερο το γηπεδούχο Κρυονέρι, πήρε την νίκη απέναντι στον Διόνυσο με 2-0. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με το Κρυονέρι να διατηρεί την καλή κυκλοφορία της μπάλλας και τον Διόνυσο να προσπαθεί να απειλήσει με αντεπιθέσεις.
Ο Διόνυσος είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες να προηγηθεί με τον Αγγελόπουλο, όμως η ομάδα του Κρυονερίου με εκτελεστή τον έμπειρο Μαμάκο, άνοιξε το σκορ στο 35’ με έξυπνη κεφαλιά (1-0).
Στο δεύτερο ημίχρονο το Κρυονέρι έχασε δύο ανεπανάληπτες ευκαιρίες για να διευρύνει το υπέρ του σκορ, όμως ο τερματοφύλακας Μπακοδήμος αντέδρασε σωστά.
Όσο περνούσε η ώρα, ο Διόνυσος έδειχνε να μην μπορεί να απειλήσει για την ισοφάριση και το σταθερό Κρυονέρι εδραίωσε την νίκη του στο 80’ με κεφαλιά του Παπαντζίμα, σε εκτέλεση κόρνερ του Ζερμπίνη (2-0).
Καλή η διαιτησία των Αντ. Βλάχου – Πολυχρονιάδη και Καστρινάκη.