Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ - ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 3-0

Μόλις ο μαχητικός Άρης Βούλας έμεινε με 10 παίκτες (απεβλήθη με 2η κίτρινη κάρτα ο Τσολακίδης στο 57’), η Θύελλα επικράτησε στον αγωνιστικό χώρο και στο τελευταίο 20λεπτο πήρε απροσδόκητα εύκολη νίκη, σημειώνοντας τρία τέρματα. Οι γηπεδούχοι είχαν κακή απόδοση στο α' ημίχρονο αλλά βελτιώθηκαν στο β΄μέρος. Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Σοτάι στο 70’. Ο Μουτζακάς έκανε το 2-0 στο 75’ και ο Χαρακτίδης στο 90’ έκλεισε το σκορ. Μέχρι την αποβολή, οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή απόδοση και οι ευκαιρίες ήταν μοιρασμένες. Διαιτητής: Βακκάς, (Δουλγεράκης, Τσίρλης).
ΘΥΕΛΛΑ: Μανόλοφ, Μπαξεβάνης (70’ Προδρόμου), Τσανακτσής (77’ Καρόκης), Σότα, Βιβικίδης, Ντόσκας, Χαρακτίδης, Τσέλιος, Μουτζακάς, Κατσούγκρης, Λάμπρου (58’ Σοτάι).
ΑΡΗΣ: Μαρινάκης, Τσολακίδης, Σιαπλαούρας (80’ Κουμαράς), Καβάσης, Διακρούσης, Τσιαγκάνης, Φώσκολος (76’ Παναγιωτάκης), Πολυχρονιάδης, Μανταλώζης, Παππάς, Χρυσάνθης (65’ Ντεντόπουλος).