Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2012

ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ - ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 1-3

Η ομάδα του Λαυρίου εκμεταλλεύθηκε τα στραβοπατήματα των άλλων πρωτοπόρων και πέρασε μόνη πρώτη στην βαθμολογία. Το Καπανδρίτι είχε ελλείψεις λόγω τιμωριών από τις προηγούμενες αγωνιστικές και δεν τα κατάφερε.
Στο πρώτο 45λεπτο η Λαυρεωτική, εμφανώς ανώτερη, εδραίωσε τη νίκη της με δύο τέρματα. Άνοιξε το σκορ (37’) με φοβερό κτύπημα φάουλ του Τσιαούση από 40 μέτρα κι σημείωσε το 0-2 με πέναλτυ του Πάνου στο 40’. Στο δεύτερο ημίχρονο το Καπανδρίτι μπήκε δυνατά, πέτυχε γκολ με τον Κομιώτη στο 52’, έχασε 2-3 καλές ευκαιρίες να ισοφαρίσει αλλά στο 70’ οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-3 με κοντινό πλασέ του Μακρή. Εκεί το ματς …τελείωσε.
Καλή η διαιτησία του Κάντζου (Γουργιώτης, Δ. Τζαφόλιας).

ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ: Μανουσάκης, Σίνας, Ζαρίφης, Τσάδαρης, Σωτήρχος, Σερεβέτας (45’ Παντελιώρης), Τσαλίδης (90’ Παπαϊωάννου), Αθανασόπουλος, Κομιώτης, Μίχας, Χατζηχαραλάμπους (76’ Κλίσι).
ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ: Λάμπρος, Παντελιάς (77′ Καραμολέγκος), Χουσεΐν, Παπαδημητρίου, Παπακωνσταντίνου, Πάνου, Μακρής, Τσιαούσης, Μιχαηλίδης, Τζώρας (90′ Δρούγκας), Χρήστου.