Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 4–2

Φάση από την περυσινή συνάντηση των δύο ομάδων στα Γλυκά Νερά στις 4/2/2015 (Γλ. Νερά-Δόξα Κ. 2-0)

Ενδιαφέρουσα και αμφίρροπη αναμέτρηση έγινε στα Γλυκά Νερά, όπου η τοπική ομάδα επεβλήθη στα τελευταία λεπτά της Δόξας Κορωπίου με 4-2 και πήρε την πολύτιμη νίκη.
Το ημίχρονο ήταν ισόπαλο 1-1, με τέρματα των Κουτρομάνου (1-0) μόλις στο 3’ και του Σπηλιόπουλου (1-1) στο 15’.
Στο β’ ημίχρονο, τα Γλυκά Νερά ξαναπήραν προβάδισμα στο 50’ με γκολ του Λάβδα (2-1) και είχαν δοκάρι στο 60’ με τον Μουσαράι αλλά η «επτάψυχη» Δόξα, ισοφάρισε πάλι στο 75’ με νέο τέρμα του Σπηλιόπουλου (2-2).
Τελικά, με την κούραση των παικτών της Δόξας, οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο ακόμη τέρματα, με τον Βάρδα (3-2) στο 85’ και τον Μουσαράι (4-2) στο 90’, για να εξασφαλίσουν στην ομάδα τους το τρίποντο…
Διαιτητές: Ελ. Αντωνίου – Βάλλας, Κάλλης.
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Βασ. Καραούλης): Γερογιάννης, Πάσχος, Λάδβας, Γιαννούλης, Κοντζιάς, Συμβουλίδης (56' Μαστορόπουλος), Θεοφάνους, Βάρδας, Μουσαράι, Κουτρομάνος, Νάνος.
ΔΟΞΑ Κ. (Μπέλλος): Αλευρής, Ξεφτεράκης, Παπακώστας, Μαντζώρος, Αδαμίδης, Στέφ. Παπαδόπουλος, Καψοκώστας (85' Θεοχάρης), Σωτήρι, Μπεχάρι (76' Ρουστεμάι), Τσαφαράς (55' Ναθαναήλ), Σπηλιόπουλος.