Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 0–0

Ισόπαλο 0-0 έληξε το δυνατό παιχνίδι Νικολακάκη–Λαυρεωτικής στο γήπεδο Αγ. Άννας. Οι αντίπαλοι φάνηκαν ισοδύναμοι, κι έπαιξαν αρκετά καλό ποδόσφαιρο.
Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος και οι γηπεδούχοι ήταν ελαφρώς καλύτεροι στο β’ ημίχρονο.
Η Λαυρεωτική έχασε καλή ευκαιρία με τον Ασλάνι στο 22’ ενώ στο 30’ είχε δοκάρι σε σουτ του Αλ. Γιαχάεβ.
Στο β’ 45λεπτο ο Νικολακάκης βελτιώθηκε και είχε δύο δοκάρια με Πιτσούνη και Καλλέρη ενώ στο 70’ έφθασε κοντά στο γκολ, όταν ο Καλλέρης πλάσαρε αλλά πάνω στην γραμμή τέρματος, οι αμυντικοί της Λαυρεωτικής απομάκρυναν.
Στο μεταξύ (63’) οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Βαλ. Γιαχάεβ, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Η εντός έδρας ισοπαλία έφερε σε δύσκολη θέση τον προπονητή του Νικολακάκη Τάκη Μανδραφλή, που η ομάδα του έμεινε στους 8 βαθμούς σε 6 αγώνες.
Αντίθετα, η Λαυρεωτική επιβεβαίωσε την ανοδική της πορεία, καθώς βρίσκεται μόλις δύο βαθμούς πίσω από την κορυφή της βαθμολογίας.
Διαιτητές: Ελ. Αντωνίου – Δ. Τζαφόλιας, Πολυχρονιάδης.
ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ (Μανδραφλής): Κολιάκης, Δαμιανίδης, Νίκας, Ν. Παπαδόπουλος, Δημάκης, Τέρζιεφ, Καλλέρης (77′ Μπουγατσιάς), Τσαπανίδης (67’ Πανίδης), Παπιδάκης (70’ Μουκάνης), Πιτσούνης, Εγιουρούμ.
ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ (Δεληγιάννης): Παρλακίδης, Τσομπανάκης (46’ Παπακωνσταντίνου), Τζώρας, Πώχος, Κοντογιάννης, Χάλαρης, Τσιριγώτης, Α. Γιαχάεβ, Ασλάνι (77’ Σελιμάς), Β. Γιαχάεβ, Κ. Παπαδόπουλος.