Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2016

ΚΥΠΕΛΛΟ: ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ – ΚΡΥΟΝΕΡΙ 2–4

Πρόκριση μετά από καλή εμφάνιση για το Κρυονέρι, που απέκλεισε στα Κιούρκα τον τοπικό Αφιδναϊκό με 4-2. Ο Αφιδναϊκός προηγήθηκε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο. Ο Μίχας πέτυχε το 1-0 ύστερα από πάσα του Καναβόγιαννη. Ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι με αυτογκόλ του Δήμα και προηγήθηκε πάλι ο Αφιδναϊκός 2-1 με ωραία κεφαλιά του Καναβόγιαννη. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 2-2 με τέρμα του Σπυρίδη. Στο β’ μέρος το Κρυονέρι επικράτησε 4-2 με δύο ακόμη γκολ που πέτυχαν οι Κολονέρος στο 65’ και Κανταρέλλης στο 75’. Δοκάρι είχε ο Μπερμπάντης.
Διαιτητές: Ανδρ. Βλάχος – Δ. Τζαφόλιας, Β. Τζαφόλιας.
ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ (Κουτσούμπας): Μορφονιός, Ε. Άλι, Δήμας, Νικηφοράκης, Ι. Νικολάου (85’ Κουρκατιώτης), Ζουβερέλλης, Γκιόλλα, Κλίσι, Καναβόγιαννης, Καράμπελας, Μίχας (70’ Τσαλίδης).
ΚΡΥΟΝΕΡΙ (Παπαδόπουλος): Βαζ. Μανουσάκης, Άννινος, Κολώτας, Κανταρέλλης, Βαβάτσικος, Σ. Δεσύλλας, Καμαρίτης, Γ. Ζερμπίνης (70’ Δημητρίου), Μπερμπάντης (75’ Σιατραβάνης), Σπυρίδης (85’ Δ. Δεσύλλας), Κολονέρος.