Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου 2016

ΚΥΠΕΛΛΟ: ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΩΡΩΠΟΣ 1–2 (1–1 ΠΑΡΑΤΑΣΗ)

Φάση από τον αγώνα

Δύο τέρματα του Παπαγεωργίου με ισάριθμα κτυπήματα φάουλ, έδωσαν στον Ωρωπό την νίκη στην παράταση επί του γηπεδούχου Παλλαυρεωτικού με 2-1. Έτσι, ο Ωρωπός προκρίθηκε στην β’ φάση του Κυπέλλου.
Αμφίρροπο εξελίχθηκε το παιχνίδι σ’ όλη του διάρκεια. Το 0-0 παρέμεινε στο α’ μέρος. Στο β’ ημίχρονο ο Ωρωπός πέτυχε γκολ στο 55’ αλλά πολύ γρήγορα (στο 57’) ο Παλλαυρεωτικός ισοφάρισε με σουτ του Πάνου μέσα από την περιοχή. Το ματς πήγε στην παράταση και μόλις στο 115’ ο Παπαγεωργίου έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του. Στο 119’ απεβλήθη με 2η κίτρινη κάρτα ο Μίχας.
Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος – Βιτσεντζάτος, Πειρασμάκης.
ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ (Α. Δεληγιάννης): Κάπα, Σπυρόπουλος, Ρόσι, Πάνου, Σουλιώτης (103’ Καυκιάς), Φετολλάρι (93’ Κωνσταντινίδης), Μιχαηλίδης (77’ Χρήστου), Νικολαΐδης, Κ. Παπαδόπουλος, Δρούγκας, Ζούμας.
ΩΡΩΠΟΣ (Σκουβαράς): Σαρκίρης, Γ. Μπαλόκας (120’ Μηνιάτης), Μήτρου (103’ Σ. Μπαλόκας), Βολιώτης, Π. Νικολάου, Εδ. Σκαρμούτσος, Παπαγεωργίου, Κατσίκα (89’ Αμπάζι), Κ. Φιλλής, Μίχας, Μπραχιμάι.