Τετάρτη 13 Νοεμβρίου 2013

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΣΤΕΡΕΣ…

Στιγμιότυπο από τον αγώνα ΑΕ Μενιδιου - Αστέρα Αυλώνος 1-2 της προηγούμενης αγωνιστικής

Ο Αστέρας Γλυκών Νερών συνέχισε την νικηφόρα πορεία του και πέρασε μόνος πρώτος στην βαθμολογία της κατηγορίας. Ο Αστέρας Αυλώνος δείχνει αξιόλογη δυναμική με 3 νίκες – 1 ήττα σε 4 παιχνίδια, ενώ αήττητοι παραμένουν οι Αετός Πικερμίου και Ατλαντίς (είχε ρεπό). Ακολουθούν λεπτομέρειες των 3 από τα 5 ματς της 4ης αγωνιστικής:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ – ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ 2–0
Ασταμάτητος ο Αστέρας Γλυκών Νερών νίκησε γηπεδούχος και τον Αμφιάραο Καλάμου 2-0, ύστερα από καλή εμφάνιση. Ο Αμφιάραος άντεξε ένα ημίχρονο παίζοντας αρκετά καλά αλλά χωρίς αποτέλεσμα στην τελική προσπάθεια. Αντίθετα, ο Αστέρας διατήρησε υψηλό ποσοστό κατοχής της μπάλλας και τα ρήγματα που δημιουργούσαν από τα πλάγια οι παίκτες του, είχαν αποτέλεσμα πολλές τελικές φάσεις στην αντίπαλη εστία και δύο δοκάρια.
Τα γκολ πέτυχαν στο β’ ημίχρονο, ο Παυλίδης με σουτ και ο Καραμήτσιος με κεφαλιά.
Διαιτητές: Παπαδημητρίου – Χριστόπουλος, Μπαλάγκα.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Φελέσκουρας, Καραμήτσιος, Τσιλιγκίρης, Σακκάς, Κοσμίδης, Χαμουρίδης, Σουσαμίδης, Παυλίδης (77’ Κολόκας), Λατσούνας (53’ Γιαννόπουλος), Πολυζωγόπουλος, Σίτης (85’ Φούκι).
ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ: Π. Μίχας, Κ. Αντωνίου, Τζαβέλλας (59’ Δαυίδ), Σακαράκας, Πέππας, Ν. Αντωνίου, Σταμέλος, Μελίδης, Θεοδωρόπουλος (64’ Ραδικόπουλος), Μπίμπας, Μώραλης (72’ Παπαδημητρίου).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΥΛΩΝΟΣ – ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 2–0
Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και καλό ποδόσφαιρο, ο νεανικός Αστέρας Αυλώνος (Κόσμος Βορείων Προαστίων), ξεπέρασε και το εμπόδιο του πιο έμπειρου Θησέα Ν. Μάκρης με 2-0. Σκόρερ του 1-0 ήταν ο Ζαρόκωστας (γεννημένος το 1999) και του 2-0 ο Καπετάνιος. Εξαιρετική απόδοση είχε και ο νεαρός οπισθοφύλακας Βαρβάρας, που έπαιξε εξ ανάγκης ως τερματοφύλακας στην θέση του τραυματία Χατζημιχαήλ, κι έσωσε σε δύο περιπτώσεις την εστία του από βέβαιη παραβίαση, έχοντας το ένστικτο του αμυντικού!
Διαιτητές: Γιαλούρης – Ντόστης, Μπαρούνη.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Χατζημιχαήλ (15’ λ.τρ. Βαρβάρας), Κουρούπης (57’ Παπαλέξης), Τσαμέτης, Συμβουλίδης, Νικολαΐδης, Βάρβογλης, Παυλόπουλος, Χατζάκης (77’ Τζούβαλης), Γ. Παπαδόπουλος, Καπετάνιος, Ζαρόκωστας.
ΘΗΣΕΑΣ: Παππάς, Μηναδάκης, Μπατής, Κουγιουμτζής, Ζέρβας, Καραγιάννης, Μαργέτας, Γρίβας (58’ Τσίρκας), Μακρυδάκης (75’ Τιμοθεάτος), Πάπας (63’ Γ. Χαμάμης), Μάρκου.

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1–1
Ο Αετός Πικερμίου ήταν ελαφρώς καλύτερος από τον γηπεδούχο Παλλαυρεωτικό, που προηγήθηκε στο σκορ 1-0 με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ του Ζουμά. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν 1-1 με απευθείας τεχνικό κτύπημα φάουλ του Μίχο. Και τα δύο τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Ο Αετός είχε κι άλλες σημαντικές χαμένες ευκαιρίες ενώ ο Παλλαυρεωτικός προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε τίποτα καλύτερο.
Διαιτητές: Πολυδωρόπουλος – Μπέκας, Καρράς.
ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ: Σκούρτης, Νικολαΐδης, Σπυρόπουλος, Θεοφανίδης, Σουλιώτης (7’ λ.τρ. Ανδριτσάκης, 57’ Παγκοζίδης), Κυριακάκης, Μπαγιάτσας, Μπαλοπήτας, Καραμολέγκος, Ζουμάς, Μακαρώνης (75’ Καλουτσίδης).
ΑΕΤΟΣ: Μεϊντάνης, Δεληστάθης, Μποζίνης (72’ Προμπονάς), Φρίγγης, Καλογραιάκης, Γκιντίδης, Γκρέκος (56’ Τσέρμος), Κονταρίνης (85′ Αναστασιάδης), Μίχο, Ταμιχτσής, Μεζίνι.