Τετάρτη 13 Νοεμβρίου 2013

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ. – ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 0–0

Ισόπαλος 0-0 έληξε ο εξ αναβολής αγώνας της 3ης αγωνιστικής Ολυμπιακού Λαυρίου – Δόξας Βύρωνος, στο γήπεδο Κερατέας. Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό ποιοτικά, χωρίς πολλές ευκαιρίες αλλά με πολλή δύναμη…
Οι «ερυθρόλευκοι» διατήρησαν την εδαφική περιοχή κατά διαστήματα και ήταν απειλητικοί. Σαφώς καλύτεροι από προηγούμενες εμφανίσεις του. Η Δόξα ήταν λίγο πιο επικίνδυνη στα πρώτα λεπτά κάθε ημιχρόνου αλλά δεν έχει επιτύχει ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα.
Στο 60’ απεβλήθη ο Χ. Παπαδόπουλος των φιλοξενουμένων με 2η κίτρινη κάρτα. Πάντως, ο Ολυμπιακός Λαυρίου δεν εκμεταλλεύθηκε το αριθμητικό του πλεονέκτημα και αρκέσθηκε σε μερικά σουτ εκτός περιοχής και σε «στημένες» φάσεις.
Διαιτητές: Λαμπαδαρίου – Κουτσουμπού, Παπανδριόπουλος (Πειραιώς).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.: Β. Παπαδόπουλος, Θ. Βαφειάδης, Πούλος, Τσίκλος, Σαλάκου (81’ Μπαρσελό), Μπεργιάννης, Βίλα (63’ Παράσχος), Α. Γιαχάεβ, Β. Γιαχάεβ, Γκόντζος, Βελετάκος (72’ Ρεντζής).
ΔΟΞΑ Β.: Σουλογάνης, Φουντουκίδης (85’ Κρυεμάντι), Κατσούδας, Χ. Παπαδόπουλος, Ζίζηλας, Μπιρμπίλι, Χαλκιάς (76’ Σαλαπάτας), Δωροβίνης, Μακρής, Φέτσης (65’ Λέσι), Τσαφταρίδης.