Τετάρτη 13 Νοεμβρίου 2013

ΚΥΠΕΛΛΟ: ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 3–0

Η Μάχη απέκλεισε από την επόμενη φάση του Κυπέλλου τον Νικολακάκη με 3-0 και προχώρησε στους 8 της διοργάνωσης. Και τα 3 τέρματα σημειώθηκαν στο β’ ημίχρονο, όταν οι γηπεδούχοι επέβαλαν την υπεροχή τους στην νεανική ομάδα που παρέταξε ο Νικολακάκης. Σκόρερς της Μάχης ήταν (μέσα σε 15’ λεπτά) ο Παπαδόπουλος στο 48’ με κεφαλιά (μετά από καλοκτυπημένο κόρνερ του Μίχα), πάλι ο Παπαδόπουλος στο 59’ με σουτ πλασσέ και ο Σένε στο 63’ με νέο πλασσέ. Οι φιλοξενούμενοι παρέταξαν ομάδα εφήβων…
Διαιτητές: Δραγάτης – Πολυχρονιάδης, Σπυρόπουλος.
ΜΑΧΗ: Τσούνης, Τσέλα, Παιδής (66’ Χατζηλίας), Πάσσαρης, Χατζηπέτρος, Αλ. Κοροβέσης (75’ Καλλιακούδας), Μπούκουρι, Νταής, Σένε, Μίχας (73’ Καχόπουλος), Παπαδόπουλος.
ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ: Πασαλίδης, Κωνσταντόπουλος, Φακίνος (73’ Νίκας), Τσαπανίδης, Κάντζος, Τσάτσας, Συμεωνίδης (73’ Καβάσης), Σπυρίδης (81’ Τέρζιεφ), Κοκκόλης, Πιπινέλλης, Δαμιανίδης.