Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2013

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ – ΣΤΑΜΑΤΑ 4–2

Ύστερα από το ισόπαλο 1-1 ημίχρονο, η Μάχη επέβαλε το παιχνίδι της κι επεβλήθη της Σταμάτας με 4-2, σε ενδιαφέροντα αγώνα που διεξήχθη στον Μαραθώνα. Οι φιλοξενούμενοι αντιπαρέταξαν την επιθετική τους επάρκεια απέναντι στην έντονη προσπάθεια της Μάχης να επικρατήσει στον χώρο του κέντρου, αλλά απεδείχθη προβληματική η αμυντική τους διάταξη. Είχαν και το μειονέκτημα να παίζουν με 10 παίκτες από το 65’ λόγω αποβολή του Κριεμάδη.
Όλα κρίθηκαν στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα, όταν η Μάχη πέτυχε το 3-1 με πέναλτυ και η Σταμάτα μείωσε 3-2 πολύ γρήγορα. Όμως, ήταν άμεση η απάντηση των γηπεδούχων, που σημείωσαν το τελικό 4-2 με την εμπειρία του σκόρερ Παπαδόπουλου.