Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013

ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 2–0

Στιγμιότυπο από παλαιότερη συνάντηση Δόξας Αγ. Άννας - Εθνικού Ν. Μάκρης

Την πρώτη της νίκη σημείωσε η Δόξα Αγίας Άννας, με 2-0 επί του Εθνικού Ν. Μάκρης, ύστερα από δυνατό παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι είχαν υπεροχή στις κινήσεις ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν άντεξαν την πίεση στο β’ ημίχρονο.
Το 1-0 πέτυχε με ψηλοκρεμαστό σουτ ο Γκίνι στο 60’ και το 2-0 ο Μαβίδης στο 80’ με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ που κέρδισε ο Δημάκης από τον Κότσι.
Οι τερματοφύλακες είχαν ορισμένες καίριες επεμβάσεις: Στο α’ μέρος ο Παλατσίδης έσωσε την εστία του σε προσπάθειες του Κότσι και του Μαγγίνα ενώ στο β’ μέρος έκοψε επικίνδυνη ενέργεια του Φυτιλή. Ο Καραλής επενέβη σωτήρια σε τελικές ενέργειες των Γκίνι και Δημάκη, κυρίως στο β’ ημίχρονο.
Διαιτητές: Αντιπαριώτης – Λάμπρου, Δ. Τζαφόλιας.
ΔΟΞΑ: Παλατσίδης, Μαργούτας, Δ. Νιφόρος, Κωστίδης, Θωμάκος, Σπυρίδης, Σάββας (72' Σούλης), Μαβίδης, Δημάκης (85' λ.τρ. Βογιατζάκης), Γκίνι, Κυριακίδης (55' Τσάλεσης).
ΕΘΝΙΚΟΣ: Καραλής, Ζούρος, Μαγκουσοχατζάκης, Βιβικίδης, Χατζόπουλος, Αγκαλίου (83' Αντιπαρμάκης), Στ. Αηδόνης (50' Ζιάγκος), Κωνσταντόπουλος, Φυτιλής, Μαγγίνας (75' Ελευθερίου), Κότσι.