Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2014

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ 12ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΥΛΩΝΟΣ 3–2
Με δύο τέρματα του Λάζαρου Βλαχιώτη κι ένα του Δημήτρη Σάκκα, ο Αστέρας Γλυκών Νερών νίκησε στην εκπνοή του αγώνα τον αξιόμαχο Αστέρα Αυλώνος με 3-2.
Και οι δύο ομάδες έχασαν σωρεία ευκαιριών και τετ-α-τετ!
Διαιτητές: Καζάς – Καραθανάσης, Πάπαρης.

ΕΛΠΙΔΑ ΑΧΑΡΝΩΝ – ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 1–1
Αμφίρροπο παιχνίδι και ισοπαλία, με δύο τέρματα που επετεύχθησαν στο α’ ημίχρονο. Προηγήθηκε η Ελπίδα και ισοφάρισε ο Θησέας.
Διαιτητές: Μπέκας – Κυριαζής, Αλεξοπούλου.
ΕΛΠΙΔΑ: Αγγελόπουλος, Δ. Τσιρικλός, Στεργιόπουλος, Ε. Τσιρικλός, Σίσκος, Καραμήτσος, Αναστασόπουλος, Κίτσας (70’ Παναγιωτόπουλος), Ν. Αριστόπουλος, Σ. Αριστόπουλος, Ν. Τσιρκλός (84’ Π. Χαλιλόπουλος).
ΘΗΣΕΑΣ: Παππάς, Μάρκου, Εγκιγιάν, Ζέρβας, Νικολέας, Σωτηριάδης, Τιμοθεάτος (72’ Τσαντουλής), Μακρυδάκης (67’ Ευαγγελίου), Μαργέτας, Κιουγιουμτζής (61’ Ντότσικας).

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΠΟΝΤΙΩΝ 5–0
Εύκολη επικράτηση του Παλλαυρεωτικού, που διανύει περίοδο φόρμας, κι έχει 6 νίκες στα τελευταία 7 παιχνίδια πρωταθλήματος.
Διαιτητές: Πανούτσος – Πειρασμάκης, Χιλάς.
ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ: Σκούρτης, Μπαγιάτσας, Νικολαΐδης, Μακαρώνης, Μπαλοπήτας, Παγκοζίδης, Σπυρόπουλος (80’ Λαναράς), Καραμολέγκος (73’ Γουρζιώτης), Θεοφανίδης, Ζουμάς (82’ Ντάνης), Δρούγκας.
ΔΟΞΑ: Σοφιάνοβ (82’ Τέγος), Ντόνας, Χάλιμος, Μισαηλίδης, Ρούντος, Μακρίδης, Κ. Τσίκνης, Τσαλίδης (80’ Παπαδόπουλος), Καλαμιώτης (46’ Τριανταφύλλου), Θεοχάρης, Λ. Τσίκνης.

ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 0–2
Σοβαρά επεισόδια σημειώθηκαν στο γήπεδο Καλάμου, στην διάρκεια και μετά την λήξη του αγώνα Αμφιάραου – Αετού Πικερμίου 0-2, για το πρωτάθλημα Γ’ κατηγορίας.
Ο Αετός σημείωσε τα τέρματα της νίκης του -ένα σε κάθε ημίχρονο- με προσπάθειες των Κονταρίνη και Μίχο.
Όμως, η συμπεριφορά των γηπεδούχων και του προπονητή τους προς τους φιλοξενούμενους, ήταν τουλάχιστον υπερβολικά σκληρή για ποδοσφαιρικό αγώνα!
Χαρακτηριστικά, παράγοντες του Αετού παραπονέθηκαν ότι «η κλωτσιά πήγε σύννεφο»… Γι’ αυτό άλλωστε απεβλήθη στο 50’ ο Σταμέλος, ο οποίος παράλληλα επιτέθηκε και γρονθοκόπησε εκτός φάσης αντίπαλο!
Με την λήξη του αγώνα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο κάποιοι οπαδοί του Αμφιάραου, κι ακολούθησε συμπλοκή με τους ποδοσφαιριστές του Αετού. Ο Σταμέλος, αν και είχε αποβληθεί, μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και όρμησε κτυπώντας με γροθιές όποιον έβρισκε μπροστά του! Επίσης, ο Ραδικόπουλος κτυπούσε με γροθιές αντίπαλους παίκτες. Ο Τσέρμος του Αετού ανταπέδωσε χυδαία βρισιά σε αντίπαλο και επιτέθηκε να τον κτυπήσει.
Τέλος, ο προπονητής του Αμφιάραου Δημήτρης Μαργιέτας, αφού καθύβρισε όλους τους παράγοντες των φιλοξενουμένων, μπήκε στα αποδυτήρια των διαιτητών και συνεχάρη τους βοηθούς, αλλά στον διαιτητή είπε: «Είσαι απαράδεκτος. Δεν κάνεις για διαιτητής. Να κρεμάσεις την σφυρίχτρα σου»!
Ο διαιτητής Π. Στάσης και ο παρατηρητής Π. Καραγιώργος, αναφέρουν με λεπτομέρειες όλα τα γεγονότα στο φύλλο αγώνα και την έκθεση παρατηρητή αγώνα.
Διαιτητές: Στάσης – Μπουτζουβής, Αχ. Παπαδόπουλος.
ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ: Κιόρρι, Μίχας, Πέππας (30’ Κουρούπας), Ραδικόπουλος, Σακαράκας, Τζαβέλλας, Σταμέλος, Νικολάου, Δαυίδ (65’ Μώραλης), Μπίμπας (55’ Δημητρίου), Ράπτης.
ΑΕΤΟΣ: Μεϊντάνης, Γιακουμέλος, Κονταρίνης, Φρίγγης, Καλογραιάκης, Γκιντίδης, Γκρέκος (75’ Ζαροματίδης), Αγγελάκος, Μίχο, Τσέρμος, Πέτσας (65’ Μποζίνης).

ΑΤΛΑΝΤΙΣ – ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ 4–0
Η Ατλαντίς συνεχίζει την πορεία της σαν τους συρμούς στις γραμμές του τραίνου… Νίκησε και την ΑΕ Μενιδίου με 4-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Χαμπέρης (2), Τσαδήμας και Αλίου.
Διαιτητές: Βινσεντζάτος – Χριστόπουλος, Καρράς.
ΑΤΛΑΝΤΙΣ: Καρύμπας, Αλίου, Παπαπέτρου, Τσουλιάνο, Προμπονάς, Χαμπέρης, Μωραΐτης (58’ Κρεμμύδας), Μπαμπαλούκας, Τσαδήμας, Μπάμης (75’ Σκανδάλης), Θαλασσινίδης (54’ Αγγελάκος).
ΑΕΜ: Δριμαρόπουλος, Κεραμιδάς, Παργιανός, Καλαμιώτης, Τσαμποδήμος (76’ Αχτσής), Σαρηγιαννόπουλος, Σούλα, Ρεμούνδος (60’ Κετσετζίδης), Γιαννακουδάκης, Ρούσσος, Μαρκουτσάς (23’ λ.τρ. Πέτρου).