Πέμπτη 16 Ιανουαρίου 2014

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ-ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 1-3: Το πέναλτυ του Σπυρόπουλου (0-1) στο 20' λεπτό του αγώνα
ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 1-3
Ο βελτιωμένος Παλλαυρεωτικός, ενισχυμένος και με την μεταγραφή του νεαρού (21 ετών) Δρούγκα από την Λαυρεωτική, πέτυχε εντυπωσιακή νίκη επί του Αστέρα στα Γλυκά Νερά με 3-1. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν σε μεγάλα διαστήματα του αγώνα την υπεροχή (κυρίως στο β’ ημίχρονο) αλλά δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες τους.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο ημίωρο, με ισάριθμα γκολ του Σπυρόπουλου! Στο 20’ έγινε το 0-1 με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ του Σπυρόπουλου, ο οποίος στο 27’ με κεφαλιά πέτυχε και το 0-2.
Ο Αστέρας μείωσε 1-2 στο 43’ με κεφαλιά του Χαμουρίδη και στο β’ ημίχρονο πίεσε τον Παλλαυρεωτικό αλλά δεν σκόραρε. Στο 88’ με αυτογκόλ του Τσάκαλου, σε σέντρα του Κούσουλα, διαμορφώθηκε το τελικό 1-3.
Διαιτητές: Πολυδωρόπουλος – Βάλλας, Χριστόπουλος.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Φελέσκουρας, Καραμήτσιος, Κοσμίδης (46’ Γκότσης), Σάκκας, Τσάκαλος, Χαμουρίδης, Σουσαμίδης, Παυλίδης, Λατσούνας, Πολυζωγόπουλος, Βλαχιώτης.
ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ: Σκούρτης, Σπυρόπουλος (91’ Ντάνης), Μπαγιάτσας, Νικολαΐδης, Σουλιώτης, Παγκοζίδης, Καραμολέγκος (55’ Κούσουλας), Θεοφανίδης, Ζουμάς, Δρούγκας (91’ Γουρζιώτης), Μακαρώνης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΥΛΩΝΟΣ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ 1-8
Σαρωτική νίκη της πρωτοπόρου Ατλαντίδος με 8-1 επί του αδύναμου (με πολλούς μικρούς) Αστέρα Αυλώνος.
Ήδη από το πρώτο ημίχρονο, η Ατλαντίς προηγείτο με 5-0. Από δύο γκολ σημείωσαν οι Σκανδάλης και Χαμπέρης, κι από ένα οι Μπάμης, Τσαδήμας, Μπαμπαλούκας, Θαλασσινίδης και Μετόχου.
Διαιτητές: Μαργαρίτης – Παπαδιώτης, Μακρής.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΥΛ.: Πανούσης, Τσαμέτης, Κουδούπης (46’ Γιαννακόπουλος), Παπαλέξης, Νικολαΐδης, Τζούβαλης (26’ Λαζαρίδης), Χατζάκης, Αποστόλου, Νταλάκος, Βάρβογλης, Παυλόπουλος.
ΑΤΛΑΝΤΙΣ: Λάμε, Τρικαλίτης, Παπαπέτρου, Σπυρόπουλος, Προμπονάς, Χαμπέρης, Αγγελάκος (55’ Μετόχου), Μπαμπαλούκας, Σκανδάλης (46’ Θαλασσινίδης), Μπάμης (55’ Κρεμμύδας), Τσαδήμας.

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΝΙΔΙΟΥ 2-2
Αποβολές: Στο 55’ ο Καραγιάννης για κλωτσιά σε αντίπαλο (απευθείας κόκκινη κάρτα) και στο 75’ με 2η κίτρινη κάρτα ο Ζούμας.
Διαιτητές: Βιτσεντζάτος – Μανιώτης, Μπαλάγκα.
ΘΗΣΕΑΣ: Παππάς, Γρίβας, Μπατής, Ετζιγιάν, Καραγιάννης, Νικολέας, Σωτηριάδης, Χαμάμης (55’ Μαργιέτας), Μακρυδάκης, Τιμοθεάτος (65’ Ζέρβας), Μάρκου.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΝ.: Γκιόλας, Αμανατίδης, Ρουμελιώτης, Παρίσης, Κατσίλης (55’ Παλατζίδης), Αν. Χρυσολωράς, Κωστελίδης, Ζούμας, Χατήρας (70’ Χαριτίδης), Χειμωνίδης (46’ Πάτσιος), Γαβρίδης.

ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ 2-1
Η ΑΕΜ ήταν καλύτερη στο α’ ημίχρονο και ο Αμφιάραος στο β’.
Με τέρματα των Σούλα (38’) και Ρεμούνδου (42’) οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Α. Νικολάου στο 70’.
Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος – Κάλλης, Καρράς.
ΑΕΜ: Δριμαρόπουλος, Μαρκουτσάς (66’ Κουλέπης), Παργιανός, Κεραμιδάς, Τσαμποδήμος, Σαρηγιαννόπουλος, Σούλα, Πέτρου (85’ Βλάμης), Ρεμούνδος, Ρούσσος, Νταλάνι.
ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ: Κιόρρι, Ραδικόπουλος (90’ Μώραλης), Πέππας, Ν. Αντωνίου, Μανωλάς, Α. Νικολάου, Ράπτης (47’ Σακαράκας), Θεοδωρόπουλος (46’ λ.τρ. Κ. Κουρούπας), Παπαδημητρίου, Μαργιέτας, Σταμέλος.

ΔΟΞΑ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΕΛΠΙΔΑ ΑΧΑΡΝΩΝ 5-2
Μετά από πολύ καλό παιχνίδι, η Δόξα Ποντίων Αχαρνών πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της! Επεβλήθη της αξιόμαχης Ελπίδας Αχαρνών με 5-2, σκορ που αδικεί τους ηττημένους!
Όσοι παρακολούθησαν τον αγώνα, είδαν ένα ποιοτικό, καθαρό παιχνίδι, κι από τις δύο ομάδες. Κυριολεκτικά, το χάρηκαν. Μάλιστα, έλεγαν μετά την λήξη, ότι δικαιότερο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία, σύμφωνα με την απόδοση των αντιπάλων!
Διαιτητές: Πανούτσος – Αχ. Παπαδόπουλος, Παπαβασιλείου.
ΔΟΞΑ: Θ. Σοφιάνοβ (88’ Σονίδης), Ε. Ντόνας, Χαλίμος, Μισαηλίδης, Ρούντος, Μακρίδης, Αν. Σοφιάνοβ, Κ. Τσικνής, Καλαμιώτης (73’ Τσαλίδης), Θεοχάρης, Λ. Τσικνής (56’ Τριανταφύλλου).
ΕΛΠΙΔΑ: Γεώργ. Αγγελόπουλος, Δημ. Τσιρικλός, Ευάγ. Τσιρικλός, Καραμήτσος, Βασ. Σίσκος, Γ. Τσιρικλός (2’ Π. Χαλιλόπουλος), Αναστασόπουλος, Σ. Καναπίτσας, Στεργιόπουλος, Αριστόπουλος, Τ. Καναπίτσας.