Πέμπτη 23 Ιανουαρίου 2014

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ 11ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Πανηγυρισμός του 3ου τέρματος της Ατλαντίδος επί της Δόξας Ποντίων

ΑΤΛΑΝΤΙΣ – ΔΟΞΑ ΠΟΝΤΙΩΝ 3–0
Αν και εμφανίσθηκε νευρική στο πρώτο ημίχρονο, η Ατλαντίς νίκησε στην Ανθούσα και την Δόξα Ποντίων με 3-0 και ξέφυγε 8 βαθμούς από την δεύτερη ομάδα της βαθμολογίας στο τέλος του α’ γύρου του πρωταθλήματος!
Οι γηπεδούχοι δεν ήταν καλοί στο α’ ημίχρονο (0-0) και οι φιλοξενούμενοι διεκδικούσαν με αξιώσεις καλό αποτέλεσμα. Όμως οι πρωτοπόροι της Ατλαντίδος κατάφεραν να «μεταλλαχθούν» στο β’ μέρος του παιχνιδιού, κι επικράτησαν εύκολα της αξιόλογης ομάδας των Ποντίων Αχαρνών.
Τα γκολ σημείωσαν οι Μπαμπαλούκας, Χαμπέρης και Μπάμης.
Διαιτητές: Μπερέτας – Νίκας, Μαραγκού.
ΑΤΛΑΝΤΙΣ: Λάμε, Τρικαλίτης, Παπαπέτρου, Σπυρόπουλος (73’ Νικολάου), Προμπονάς, Χαμπέρης, Αγγελάκος (68’ Μετόχου), Μπαμπαλούκας, Τσαδήμας, Μπάμης, Μπίμπιλας (55’ Σκανδάλης).
ΔΟΞΑ: Θ. Σοφιάνοφ, Ντόνας, Χαλίμος, Μισαηλίδης, Ρούντος, Μακρίδης, Α. Σοφιάνοφ (77’ Παπαδόπουλος) Κ. Τσίκνης, Τριανταφύλλου (70’ Καλαμιώτης), Θεοχάρης, Λ. Τσίκνης.

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΥΛΩΝΟΣ 7–1
Περίπατος ήταν ο αγώνας για τον γηπεδούχο Παλλαυρεωτικό που διανύει περίοδο φόρμας…
Οι φιλοξενούμενοι, με 11 μόλις παίκτες στην σύνθεσή τους (στην πλειοψηφία τους νεαροί), δεν απείλησαν σοβαρά τον αντίπαλό τους. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 4-0.
Η σειρά των τερμάτων:
1-0: Σουλιώτης με κεφαλιά, μετά από κτύπημα κόρνερ.
2-0: Παγκοζίδης.
3-0: Σπυρόπουλος με κτύπημα πέναλτυ.
4-0: Δρούγκας με σουτ εκτός περιοχής (το ωραιότερο γκολ της συνάντησης).
5-0: Λαναράς στο 55’.
6-0: Καραμολέγκος.
6-1: Χατζάκης με κτύπημα πέναλτυ (65’), που απέκρουσε αρχικά ο Σκούρτης αλλά με δεύτερη προσπάθεια ο Χατζάκης σκοράρησε. Στο πέναλτυ υπέπεσε ο Σουλιώτης, ο οποίος έκανε χέρι εντός περιοχής και απεβλήθη αφού είδε 2η κίτρινη κάρτα.
7-1: Καραμολέγκος.
Διαιτητές: Μπερέτας – Ρούντος, Β. Τζαφόλιας.
ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ: Σκούρτης, Μπαγιάτσας (60’ Μπαλοπήτας), Α. Νικολαΐδης, Μακαρώνης, Σουλιώτης, Παγκοζίδης, Σπυρόπουλος (52’ Λαναράς), Καραμολέγκος (77’ Κυριακάκης), Θεοφανίδης, Ζουμάς, Δρούγκας.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Χατζημιχαήλ, Κουρούπης, Γιαννακόπουλος, Παπαλέξης, Ε. Νικολαΐδης, Αποστόλου, Χατζάκης, Παπαδόπουλος, Νταλάκος, Βάρβογλης, Παυλόπουλος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1–0
Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλέκου Χρυσολωρά στο 50’ ο Αστέρας Μενιδίου πέτυχε το νικητήριο τέρμα επί του αρκετά καλού Αετού Πικερμίου.
Ο Αστέρας είχε κι άλλες ευκαιρίες για να πετύχει μεγαλύτερο σκορ αλλά στο τέλος ο Αετός απείλησε ακόμη και με ισοφάριση!
Διαιτητές: Αδαμόπουλος – Πειρασμάκης, Μπαλάγκα.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Γκιόλας, Αμανατίδης, Ρουμελιώτης, Παλατζίδης, Χρυσολωράς (82’ Χαριτίδης), Κατσίλης, Κωστελίδης (92’ Αντωνιάδης), Μετούα (61’ Μαυρίδης), Χατήρας, Χειμωνίδης, Γαβρίδης.
ΑΕΤΟΣ: Μεϊντάνης, Γιακουμέλος, Μποζίνης, Φρίγγης, Καλογραιάκης, Προμπονάς (45’ Μουστάκης), Αγγελάκος, Ταλέκογλου (15’ Τσέρμος), Μίχο, Ζαρομιτίδης (56’ Πόγκας), Κονταρίνης.

ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ – ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 1–1
Ανά ένα ημίχρονο είχε κάθε ομάδα. Στο α’ μέρος ο Αμφιάραος ήταν καλύτερος και προηγήθηκε 1-0 στο 17’ με τον Σακαράκα. Λίγο αργότερα έχασε σημαντική ευκαιρία να κάνει το 2-0 ο Σταμέλος.
Στο β’ 45λεπτο ο Θησέας βελτιώθηκε και με αντεπιθέσεις κατάφερε να ισοφαρίσει 1-1 στο 60’ με σκόρερ τον Νικολέα. Στο τελευταίο αμφίρροπο ημίωρο του παιχνιδιού, οι δύο ομάδες προσπάθησαν –χωρίς επιτυχία- να πετύχουν το γκολ της νίκης…
Διαιτητές: Πειρασμάκης – Τσιαλογιάννης, Πολυχρονιάδης.
ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ: Κιόρρι, Μίχας, Πέππας, Α. Νικολάου, Σακαράκας, Ν. Αντωνίου, Κ. Αντωνίου, Μελίδης (43’ Κουρούπας), Μπίμπας (67’ Μώραλης), Σταμέλος (75’ Ράπτης), Μαργιέτας.
ΘΗΣΕΑΣ: Παππάς, Γρίβας, Μάρκου (69’ Μπατής), Ετζιγιάν, Ζέρβας, Νικολέας, Σωτηριάδης, Τιμοθεάτος (85’ Κουγιουμτζής), Μακρυδάκης, Πάπας (80’ Τσίρκας), Μαργέτας.

ΕΛΠΙΔΑ ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ 2–8
Καλύτερη η ΑΕ Μενιδίου, επέβαλε την ανωτερότητά της και στο τέλος επιβλήθηκε άνετα. Η Ελπίδα αρχίζει καλά αλλά στην διάρκεια του αγώνα …μένει από δυνάμεις, προφανώς λόγω έλλειψης προπονήσεων!
Διαιτητές: Πρεβεζιάνος – Χιλάς, Βασιλάκος.
ΕΛΠΙΔΑ: Αγγελόπουλος, Καραμήτσος, Ν. Τσιρικλός (68’ Δ. Χαλιλόπουλος), Δ. Τσιρικλός, Κίτσας (55’ Ε. Τσιρικλός), Π. Χαλιλόπουλος (65’ Β. Αναστασόπουλος), Ν. Αναστασόπουλος, Ι. Καναπίτσας, Ν. Αριστόπουλος, Σ. Αριστόπουλος, Ε. Καναπίτσας.
Α.Ε.Μ.: Δριμαρόπουλος, Μαρκουτσάς (63’ Βλάμης) Παργιανός, Κεραμιδάς, Τσαμποδήμος, Σαρηγιαννόπουλος, Σούλα, Πέτρου (75’ Καλαμιώτης), Ρεμούνδος, Ρούσσος, Γιαννακουδάκης (70’ Κουλέπης).