Δευτέρα 27 Απριλίου 2015

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΜΑΡΚΟ 5–1

Φάση από τον αγώνα

Ο Ολυμπιακός Λαυρίου ήταν σαφώς καλύτερος και πέτυχε 5 γκολ με σκόρερς τους Γκαβασιάδη, Βίλα, Βελετάκο, Μπουτσάι και Γκριμέκη. Η Μαρκό, που έπαιξε με πολλούς νεαρούς παίκτες, μείωσε σε 2-1 (αποτέλεσμα ημιχρόνου) με τέρμα του Γαλάνη.
Διαιτητές: Καρράς – Δομούζης, Βλαχόπουλος.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.: Κύρκος, Βαφειάδης (70' Σπυρόπουλος), Κουρτάνοβιτς, Τσίκλος (70' Δεμέναγας), Μπουτσάι, Πάνου, Γκριμέκης, Έλενας, Γκαβασιάδης, Παπαγεωργίου, Βίλα (46' Βελετάκος).
ΜΑΡΚΟ: Τσέγκας (46' Καραογλάνης), Κυρίτσης (50' Ανδρέου), Σιδέρης, Καλαβρός, Κούτσας, Κάλης, Χ. Μικιρδιτσιάν (46' Σταμπέλος), Μπάστας, Ζαφειρόπουλος, Γαλάνης, Δημητρίου.
* Πριν την έναρξη του αγώνα, στον οποίο η είσοδος στο γήπεδο ήταν ελεύθερη, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Ανδρέα Σακκά, που απεβίωσε πρόσφατα.
* Οι δύο ομάδες συμφώνησαν να δώσουν φιλικό παιχνίδι στο Μαρκόπουλο, αύριο Τρίτη (28/4) ώρα 6 μ.μ.