Τρίτη 21 Απριλίου 2015

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 3–0

Αμφίρροπο ματς στο πρώτο ημίχρονο, στην διάρκεια του οποίου η φιλοξενούμενη Νίκη Δροσιάς πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση κι έχασε καλές ευκαιρίες να προηγηθεί. Όμως στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παθιακάκης πέτυχε νωρίς (54’) εκπληκτικό γκολ με κεφαλιά του Μόδεστου Τασιούδη και οι παίκτες της Νίκης αμέσως έχασαν «την γή κάτω από τα πόδια τους»!
Στο 59’ απεβλήθη ο Κόνιαρης για μαρκάρισμα (τάκλιν) από πίσω και η κατάρρευση των φιλοξενουμένων έγινε ακόμη πιο εμφανής. Ο Παθιακάκης με κορυφαίο τον Πετράκη, σημείωσε δύο ακόμη τέρματα με σκόρερ τον Ντρένοβα στο 65’ και το 71’, ολοκληρώνοντας την επικράτηση των γηπεδούχων.
Μετά το 3-0 ο νεαρός Ράπτης είχε δοκάρι με σουτ εκτός περιοχής και ο Σωτηρόπουλος νέο δοκάρι με πλασέ εξ επαφής.
Διαιτητές: Κορδολαίμης – Βιτσεντζάτος, Τσαλίκογλου.
ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ: Σπανός, Αντεριώτης (46’ Ράπτης), Κόκα, Τσίγκος, Βουρτσάνης, Αγγελίνας (49’ Γιώτης), Πετράκης, Μ. Τασιούδης, Σωτηρόπουλος, Ντρένοβα, Μπάσολι.
ΝΙΚΗ: Πολεμίτης, Σινοτρακάι, Μιχαλάκης, Παναγιωτίδης, Κλ. Μπέτσης, Μηλιώτης (61’ Γεωργόπουλος), Λιβαθινός, Μούρτης, Κόνιαρης, Ασιέγκμπου, Βουγίδης (81’ Πιπέρας).