Δευτέρα 26 Αυγούστου 2013

ΦΙΛΙΚΟ: ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 1-2

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ: ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ - ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

Πιο έτοιμη έδειξε η Λαυρεωτική στην φιλική αναμέτρηση με τον Άρη στο γήπεδο Βούλας και νίκησε 2-1, με τέρματα που σημείωσε στο β’ ημίχρονο. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με γκολ του Παπαγεωργίου στο α’ 45λεπτο.
Ο Άρης Βούλας παρουσιάζεται με αρκετές αλλαγές στην σύνθεσή του, συγκριτικά με την περασμένη αγωνιστική περίοδο. Ουσιαστικά παίζει με ανανεωμένο δυναμικό παικτών, αφού έχει προωθήσει τους νεαρούς ταλαντούχους που διέθετε στις ομάδες υποδομών του.
Η Λαυρεωτική έχει πάλι στις τάξεις της τον εξαιρετικό ποδοσφαιριστή (αλλά και πολύ άτυχο από τους συνεχείς σοβαρούς τραυματισμούς) Θανάση Μιχαλόπουλο, ο οποίος προσδίδει στην ομάδα προσωπικότητα! Τα γκολ σημείωσαν οι Ζαγουρής και Παπαγεωργίου.
Η σύνθεση του Άρη Βούλας: Μάρκου, Σιδηρόπουλος, Ταγκούλης, Διακρούσης, Καβάσης, Χρυσοσπάθης, Βεϊζάι, Έντουιν, Τσιαγκάνης, Παπαγεωργίου, Διγενής. Έπαιξαν ακόμη οι Κλέιντις, Κωστόπουλος, Αργυρόπουλος, Κωνσταντιλιέρης, Σταυρόπουλος, κ.α.