Τρίτη 14 Μαΐου 2013

ΠΑΙΔΕΣ: ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

Ο Αχιλλέας Κάτω Αχαρνών και ο Εθνικός Νέας Μάκρης θα παίξουν στον τελικό του πρωταθλήματος παίδων ΕΠΣΑΝΑ.
Στους ημιτελικούς της Κυριακής 12/5, ο Εθνικός Ν. Μάκρης απέκλεισε τον Αχαρναϊκό με 5-4 στα πέναλτυ (δεν υπήρχε αποτέλεσμα στην κανονική διάρκεια και στην παράταση, 0-0).
Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο Δροσιάς με διαιτητές τους κ.κ. Παπάζογλου, Λάμπρο και Γιαλούρη.
Στα 100’ λεπτά παιχνιδιού οι αντίπαλοι φάνηκαν ισοδύναμοι και είχαν αρκετές χαμένες ευκαιρίες να σκοράρουν. Στην παράταση, ο Αχαρναϊκός είχε δοκάρι!
Στον άλλο ημιτελικό, στο γήπεδο Αγ. Στεφάνου, ο Αχιλλέας Κ. Αχαρνών νίκησε το Κρυονέρι με 5-1 αφού προηγήθηκε 2-0 και μείωσε το Κρυονέρι σε 2-1.
Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 3-1 και το τελικό 5-1 επισφράγισε την ανωτερότητα του Αχιλλέα. Διαιτητές της συνάντησης ήταν οι κ.κ. Μανιώτης, Σπυρόπουλος και Μπερέτας.

* Οι τελικοί της διοργάνωσης θα διεξαχθούν την ερχόμενη Κυριακή 19/5, με το ακόλουθο πρόγραμμα:
Γήπ. Καπανδριτίου, ώρα 10.30’: Αχαρναϊκός – Κρυονέρι για την τρίτη θέση.
Γήπ. Παιανίας, ώρα 17.30’: Εθνικός Ν. Μάκρης – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών στον μεγάλο τελικό.