Δευτέρα 16 Μαΐου 2016

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΙΔΩΝ Ο ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ

Πανηγυρισμοί από τους πρωταθλητές παίδων του Αχαρναϊκού

Ο Αχαρναϊκός κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή παίδων ΕΠΣΑΝΑ 2015-16, νικώντας στον τελικό 1-0 την πολύ καλή Δόξα Άνοιξης. Το παιχνίδι έγινε το απόγευμα της Κυριακής 15/5 στο γήπεδο Ραφήνας, με την παρουσία 500 περίπου θεατών, που δημιούργησαν εξαιρετική ατμόσφαιρα. Το μοναδικό γκολ της συνάντησης πέτυχε με ωραιότατο σουτ από το ύψος της περιοχής ο Ταχτσίδης στο 115’, δηλαδή στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, αφού στην κανονική του διάρκεια ο αγώνας ήταν ισόπαλος 0-0.

* Στον μικρό τελικό της ίδιας διοργάνωσης, τα Γλυκά Νερά πήραν την τρίτη θέση στα πέναλτυ από τον Α.Ο. Παιανίας, αφού στην κανονική διάρκεια και στην παράταση το ματς έμεινε στο 0-0. Στα πέναλτυ χρειάσθηκαν 16 κτυπήματα, μέχρι να αναδειχθεί με 7-6 νικήτρια η ομάδα των Γλυκών Νερών! Ο αγώνας έγινε το πρωί της Κυριακής 15/5 στο γήπεδο Ανθούσας, είχε αρκετό κόσμο στις εξέδρες, καλή ποιότητα και εξαιρετικό φίλαθλο πνεύμα κι από τις δύο πλευρές.