Τετάρτη 25 Μαΐου 2016

ΜΠΑΡΑΖ: ΘΥΕΛΛΑ – ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΣΑΜΟΥ 3–0

ΘΥΕΛΛΑ-ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ 3-0: Το 1-0 από κτύπημα φάουλ του Χαρακτίδη
Πολύ καλύτερη η Θύελλα, νίκησε τον Πυθαγόρα Σάμου 3-0 και βρίσκεται πλέον στα «σαλόνια» της Γ’ εθνικής κατηγορίας. Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε σιγή ενός λεπτού, στην μνήμη του αντιπροέδρου της Θύελλας Βαγγέλη Μήτση. Οι παίκτες της Θύελλας αγωνίσθηκαν με μαύρα περιβραχιόνια.
Αγωνιστικά, το ματς ήταν ουσιαστικά ένας μονόλογος της Θύελλας, με μερικές αντεπιθέσεις του Πυθαγόρα…
Φάσεις και γκολ
2′   Πρώτη μεγάλη ευκαιρία της Θύελλας, με κεφαλιά του Ντούνη στο κάθετο δοκάρι του Μπακασέτα.
12′ Σουτ του Χαρακτίδη, άουτ.
13′ Κεφαλιά του Χαρακτίδη από καλή θέση, απέκρουσε με υπερένταση ο Μπακασέτας.
17′ Ο Χαρακτίδης βρήκε με καταπληκτική σέντρα τον Ζέκιο, ο οποίος δοκίμασε σουτ στην κίνηση, που πέρασε άουτ.
24′ Κοντινό σουτ του Ζέκιο, απέκρουσε ο Μπακασέτας.
29′ 1-0: Απ’ ευθείας κτύπημα φάουλ του Χαρακτίδη (σαν πέναλτυ με τείχος), άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα Μπακασέτα και 1-0!
31′ Πρώτο σουτ από πλευράς Πυθαγόρα, με τον Μαστρογιάννη, που έφυγε άουτ.
39′ 2-0: Λάθος πάσα του Μπακασέτα, έκλεψε την μπάλλα ο Στάφα, έδωσε στον επερχόμενο Ζέκιο, που με πλασέ σημείωσε το 2-0.
51′ Σουτ του Ζέκιο, άουτ.
52′ Ευκαιρία για τον Πυθαγόρα, καθώς ο Σαράντου βγήκε σε αντεπίθεση και σούταρε μόνος του, άουτ!
55′ 3-0: Εκπληκτική σέντρα του Χαρακτίδη, που βρήκε μόνο του στην μικρή περιοχή τον Βαζέχα. Αυτός με κεφαλιά πέτυχε το 3-0.
57′ Ευκαιρία για τον Πυθαγόρα, σε σέντρα του Κάρσα, ο Ιωαννίδης δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά.
75′ Σουτ του Χαρακτίδη κόντραρε σε αμυντικό.
78′ Ο Αράπης σε αντεπίθεση της Θύελλας πέρασε και τον τερματοφύλακα αλλά στο πλασέ που έκανε, ο Ιωαννίδης έδιωξε την μπάλλα πάνω στην γραμμή τέρματος.
87′ Σουτ του Χαρακτίδη, έδιωξε σε κόρνερ ο Μπακασέτας.
Διαιτητές: Λάμπρου – Αργύρης, Δέλχας (Ευβοίας).
ΘΥΕΛΛΑ (Πέτρος Τσιγκούλης): Πάντος, Φύτρος, Στάφα, Μανουσάκης, Ντούνης, Ντόσκας, Χαρακτίδης, Ανδρεαδάκης (67’ Γεωργιάδης), Ντε Ντέους, Βαζέχα (58’ Αθανασόπουλος), Ζέκιο (58’ Αράπης).
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ (Ηλίας Αναγνώστου): Μπακασέτας, Κονταράς, Μαστρογιάννης, Καραδήμος, Ιωαννίδης, Βαγιανός, Σαράντου, Τσεβάς (77’ Κουκουβλής), Κατσικάς, Κάρσας, Μακρόγλου (46’ Δελητζανής).

* Στον άλλο αγώνα του ομίλου: Ζωφριά – Ζευγολατιό 1-3