Κυριακή 6 Μαΐου 2012

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ. - ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ. 5-2

Μέχρι το 74’ άντεξε ο Μαύρος Αετός στη Νέα Μάκρη, οπότε το αποτέλεσμα ήταν 2-2. Τότε ο Εθνικός έκανε το 3-2 και οι φιλοξενούμενοι κατέρρευσαν. Μέσα σε 10’ λεπτά το σκορ «ανέβηκε» στο τελικό 5-2.
Ο Εθνικός ήταν καλύτερος αλλά και ο Μαύρος Αετός δεν ήταν κακός... Μάλιστα, η ομάδα του Πολυδενδρίου προηγήθηκε 1-0 στο 21’ με τον Κιούρκο και ισοφάρισε στο 40’ ο Μαγγίνας. Με 1-1 έληξε το ημίχρονο. Το 2-1 έγινε από τον Στεφανίδη στο 50’ και το 2-2 από τον Τζίκα στο 69’.

Τα γκολ της νίκης των γηπεδούχων σημείωσαν οι Μαγγίνας (74’) και Σπανομαρίδης (81’, 85’).

Διαιτητἐς: Αρ. Γαλάνης, (Δουλγεράκης, Χόικας).

ΕΘΝΙΚΟΣ: Πυκνής, Ζούρος, Μαγγίνας, Σαχινάι, Παπαδόπουλος, Ελευθερίου, Σπανομαρίδης, Αλτιπαρμάκης, Μασούρας (60’ Μπαλές), Μποϊμπέι (80’ Αηδόνης), Στεφανίδης.

ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ: Κανέλλος, Παγώνης, Βρέττο, Τσεβάς, Καμάρας, Τζίκα, Μάζης (70’ Μέξης), Κιούρκος, Λόης (12’ Τριανταφύλλου), Σίνγκ, Βασιλάκος.