Κυριακή 13 Μαΐου 2012

ΑΥΛΩΝΑΣ – ΚΑΛΥΒΙΑ 4-3

Με 4 γκολ του Μάρτιν Νουόμπα, ο πολύ καλύτερος Αυλώνας, νίκησε πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, τα Καλύβια 4-3. Το ματς ήταν ήρεμο, καθαρό και με καλή διαιτησία.

Το 1-0 στο 10’, το 1-1 στο 34’ ο Δάβαρης αλλά αμέσως ήλθε το 2-1 (36’). Το ημίχρονο έκλεισε με 3-1 με νέο τέρμα του Νουόμπα στο 45’. Το 4-1 έγινε στο 68’. Μόλις στο τελευταίο 10λεπτο τα Καλύβια ζωήρεψαν και καθώς οι γηπεδούχοι έδειχναν αδιάφοροι, σημείωσαν 2 τέρματα (85’ και 87’) με τον Μπακιρτζόγλου, για το τελικό 4-3. Διαιτητές: Δραγάτης, (Μήταρης, Ζέρβας).
ΑΥΛΩΝΑΣ: Καλέμης, Παλαιοσπύρος, Γ. Νάνος, Κούλιας, Οικονομίδης (46’ Ελ. Πάντου), Ελευθεριάδης, Ευστρ. Πάντου (59’ Π. Λέκκας), Τζιόμαλος (44’ Βλάχος), Νουόμπα, Καραδήμος, Μπαμπαλίου.
ΚΑΛΥΒΙΑ: Ευδαίμων (55’ Κόλλιας), Οικονομίδης, Υμέρι, Κοτλίδας (65’ Ροκανάς), Γιαννούλας, Κωνσταντόπουλος, Κωνσταντινίδης (37’ Ντιμεσπύρα), Μαραγκός, Δάβαρης, Χ. Μπούτσης, Μπακιρτζόγλου.