Σάββατο 26 Μαΐου 2012

Γ3: ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΟΙ 3!

Στιγμιότυπο από παλαιότερη συνάντηση Θησέα-Δόξας 0-2

Η Δόξα Αγ. Άννας, ο Παλλαυρεωτικός και η Α.Ε. Μενιδίου εξασφάλισαν την προαγωγή τους στην Β’ κατηγορία, μετά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής της τελικής φάσης του πρωταθλήματος Γ’ κατηγορίας. Ο Ραμνούς Γραμματικού, η Άμυνα Ανθούσας, η Βουλιαγμένη και το Συκάμινο, διεκδικούν την 4η θέση που οδηγεί κι αυτή στην ανώτερη κατηγορία και την 5η που οδηγεί σε μπαράζ με τον πρώτο του Γ4 ομίλου, για μία ακόμη θέση στη Β’ κατηγορία.

Η εξέλιξη των αγώνων του Σαββάτου 26/5:

Η πρωτοπόρος Δόξα επανήλθε στις νίκες ύστερα από καιρό… Προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο και 4-1 λίγο πριν λήξει το παιχνίδι. Η Βουλιαγμένη απλά μείωσε για το τελικό 4-2.
Ο Παλλαυρεωτικός βρέθηκε να χάνει 1-0 από τον ουραγό Θησέα, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει στο ημίχρονο 1-1. Στο β’ μέρος έγινε το 2-1 που διατηρήθηκε μάλλον δύσκολα μέχρι τέλους…
Η ΑΕ Μενιδίου υπερείχε στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα αλλά η Άμυνα στεκόταν καλά αμυντικά, μέχρι το 55’ οπότε οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 1-0. Μετά από 7’ λεπτά οι νικητές σημείωσαν το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Δραματική εξελίχθηκε η συνάντηση στο Γραμματικό, όπου μετά από ισόπαλο 0-0 α’ ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι του Συκαμίνου πέτυχαν να προηγηθούν 1-0, γύρω στο 60’. Ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα ολοκληρωνόταν με το σκορ αυτό, ο Ραμνούς ισοφάρισε στο 95’, στην τελευταία φάση του αγώνα και διατήρησε τις ελπίδες του για προβιβασμό!