Δευτέρα 22 Σεπτεμβρίου 2014

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 1–0

Η ομάδα της Δόξας Κορωπίου

Με αυτογκόλ του Μαγκουσοχατζάκη (σε προσπάθεια του Σύρου) στο 57’, η Δόξα Κορωπίου νίκησε τον Εθνικό Ν. Μάκρης με 1-0. Ήταν μια δύσκολη και αγχωτική νίκη για την Δόξα, καθώς ο ελλιπής Εθνικός έπαιζε για το αποτέλεσμα και στο πρώτο τουλάχιστον ημίχρονο, τα κατάφερε καλά.
Όταν (στο β’ ημίχρονο) το σκορ άνοιξε, οι γηπεδούχοι βρήκαν περισσότερους διαδρόμους να κινηθούν, παίζοντας με δύο σέντερ-φορ (Δάβαρη-Ψαράκη).
Ο Δάβαρης στο 85' είχε κλασσική ευκαιρία για το 2-0 αλλά πέταξε σε άδειο τέρμα, την μπάλλα άουτ!
Στο τέλος ο Εθνικός πίεσε για την ισοφάριση, χωρίς να τα καταφέρει…
Διαιτητές: Αντιπαριώτης – Δ. Τζαφόλιας, Βιτσεντζάτος.
ΔΟΞΑ: Παππάς, Καζαντζής (84’ Ι. Ντούνης), Λιούμης, Θεοχάρης, Αναγνώστου, Αμπεντινάι, Ντε Σόουζα (46’ Σύρος), Ανδρεάδης, Δάβαρης (73’ Σωτήρη), Μπαρμπαρούσης, Ψαράκης.
ΕΘΝΙΚΟΣ: Καραλής, Ζούρος (68’ Γράμψας), Γκρέκος (52’ Μαγκουσοχατζάκης), Κοκίνι, Τσανακτσής, Χατζόπουλος, Βιβικίδης (72’ Χατζηλίας), Κωνσταντόπουλος, Ζιάγκος, Τσούκα, Νικηφοράκης.