Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

ΑΝΟΙΞΗ – ΝΙΚΗΤΕΣ 1–2

Καλύτεροι οι Νικητές σε όλη την διάρκεια του αγώνα, επικράτησαν δίκαια 2-1 της σκληροτράχηλης Άνοιξης.
Ύστερα από άγονο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν και τον δρόμο προς τα δίχτυα με αυτογκόλ του Δαρζέντα (σε προσπάθεια του Χαρίση) στο 52’ και του Χαρίση στο 73’.
Η και πάλι μέτρια Άνοιξη, μείωσε στο 84’ με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ του Παπιδάκη.
Στο 55’ το ματς διεκόπη επί 7λεπτο επειδή οπαδοί της Άνοιξης έβριζαν τον διαιτητή.
Στο 94’ απεβλήθη ο τερματοφύλακας Κατσής επειδή ανέτρεψε εκτός περιοχής αντίπαλο παίκτη που βρισκόταν σε προφανή θέση επίτευξης τέρματος.
Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος – Μακρής, Παπαδιώτης.
AΝΟΙΞΗ: Βιγλάκης, Ζέγκος-Λακαφώσης, Κυριάκης, Ι. Αθανασόπουλος (75’ Α. Τσιούμας), Αρτοποιάδης, Καντιδάκης, Μπουσδέκης (40’ Σκέλλας), Λιγωμένος, Λαγαστής (71’ Δανίκας), Παπιδάκης, Δαρζέντας.
ΝΙΚΗΤΕΣ: Κατσής, Τζέγια, Τσόκος, Κορωνιάς, Ευστ. Αντωνόπουλος, Καραμάνος, Στούμπος (61’ Μάρρος), Σωτηρόπουλος, Χαρίσης, Σταθόπουλος (46’ Παν. Αντωνόπουλος), Τσουκαλάς (77’ Πανουσόπουλος).