Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2017

ΜΑΡΚΟ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ 1–0

Φάση από τον αγώνα

Μετά από άτεχνο και δυνατό παιχνίδι, η γηπεδούχος Μαρκό κατάφερε να σημειώσει ένα γκολ και να επιβληθεί του ισάξιού της Αχιλλέα με 1-0. Ψυχωμένοι οι γηπεδούχοι, διατήρησαν ελαφρά πρωτοβουλία στις κινήσεις στο α’ ημίχρονο και απείλησαν κυρίως με τον Μερκούρη και τον Κουτρομάνο. Στο β’ μέρος οι φιλοξενούμενοι βελτιώθηκαν αλλά η Μαρκό πέτυχε γκολ στο 76' με σουτ εκτός περιοχής του Δημογιάννη (1-0). Ο Αχιλλέας στο τελευταίο 15λεπτο πίεσε και στο 90' ο Σταματόπουλος παραλίγο να ισοφαρίσει. Όμως, τον σταμάτησε με σπουδαία επέμβαση ο νεαρός τερματοφύλακας Κακαγιάς.
Διαιτητές: Αντ. Βλάχος – Μπουξμπάουμ, Ρούντος.
ΜΑΡΚΟ (Φαράκος): Κακαγιάς, Σκόρδας, Σιδέρης, Πλίτσης, Τζανής, Δημητρακόπουλος, Ρεντζής, Δημογιάννης, Μερκούρης (92' Γκριμέκης), Κουτρομάνος (83' Κοντογιάννης), Λάππας.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Καβαλλάρης): Πυρένης, Σιαδήμας, Καπούλας, Θεοδώρου, Βαφειάδης, Μπούσκος, Τσαλιαγκός (76' Σάλαρι), Αγγελόπουλος (86' Ξενάκης), Αραμπατζής (46' Σταματόπουλος), Τσάκαλος, Γεωργίου.