Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2015

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 2–0

Αρκετά δύσκολη ήταν η επικράτηση του γηπεδούχου Ολυμπιακού Αγ. Στεφάνου με 2-0 επί του μαχητικού Άρη Βούλας.
Όμως, με σκόρερ τον Παναγιώτη Ντεντόπουλο, πέτυχε 2 γκολ, σημείωσε την 3η συνεχόμενη νίκη του και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας!
Ύστερα από ένα ημίχρονο «ψαξίματος», οι αντίπαλοι είχαν από μία καλή ευκαιρία να επιδείξουν!
Οι φιλοξενούμενοι στο 28' με χαμένο τετ-α-τετ του Κριλή και οι γηπεδούχοι στο 35’ με προσπάθεια του Χρ. Τσεβά. Στο 37' ακυρώθηκε τέρμα του Κ. Τσεβά ως οφ-σάιντ.
Στο β’ μέρος ο Ολυμπιακός πίεσε περισσότερο, έδειξε μεγαλύτερη διάθεση και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 57' με σουτ του Ντεντόπουλου, ύστερα από σέντρα ακριβείας του Λαζαρίδη (1-0).
Τρία λεπτά αργότερα (60’) πάλι ο Ντεντόπουλος, εκμεταλλεύθηκε κάθετη πάσα του Λαζαρίδη, κι αφού πέρασε και τον Ούσιο, πέτυχε το 2-0.
Στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα, ο Άρης Βούλας δημιούργησε 2-3 καλές ευκαιρίες, χωρίς να τις αξιοποιήσουν.
Διαιτητές: Μαλαμάς – Μήταρης, Πολυχρονιάδης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ. (Μαγγίνας): Χανδρινός, Λαζαρίδης, Μπαλωμένος, Ιωσήπου, Χρ. Ντεντόπουλος, Ρόμπολας (46' Σουσούνης), Τσέλια, Κατσούγκρης (46' Γιουβανέλλης), Παν. Ντεντόπουλος (75' Στεφανή), Χρ. Τσεβάς, Κ. Τσεβάς.
ΑΡΗΣ Β. (Α. Καραούλης): Ούσιος, Σιδερόπουλος, Κωστόπουλος, Πλίτσης, Διακρούσης, Τσιάτσιος, Λαδένογλου (46' Παπαγεωργίου), Λάπας, Κριλής (60' Τσιαγκάνης), Παπαδημητρόπουλος, Κοντζάι (57' Ρίζος).