Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015

ΩΡΩΠΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ 5–0

Ο Ωρωπός είχε εύκολο έργο στο γήπεδο Νέων Παλατίων με αντίπαλο την αδύναμη Δόξα Αγ. Άννας, την οποία κατέβαλε με το ευρύ 5-0! Το σημαντικό της συνάντησης ήταν η επανεμφάνιση –μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα- στην σύνθεση των γηπεδούχων του Τάσου Θάνου, ο οποίος έπαιξε ως αλλαγή στο β’ ημίχρονο. Ο αγώνας αποτέλεσε παράσταση για ένα ρόλο, καθώς ο Ωρωπός ήταν κυρίαρχος σε όλη την διάρκειά του και κάλλιστα ο δείκτης του σκορ μπορούσε ν’ ανέβει κι άλλο...
Από το πρώτο 45λεπτο ο Ωρωπός πήρε την πρωτοβουλία και πέτυχε 3 γκολ, με τον Αμπάζι (1-0), τον Λάπα (2-0) και τον Φιλλή (3-0). Στο δεύτερο ημίχρονο, το 4-0 σημείωσε ο Κρομμύδας και το 5-0 ο Θάνος.
Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος – Βασιλάκος, Στάσης.
ΩΡΩΠΟΣ: Ντέρκα, Λάπα, Κανατάς (60’ Μηλακώτης), Κατερίνης, Γκλιάτης, Μπραχιμάι, Αμπάζι (46’ Θάνος), Μήτρου (70’ Ευφραιμίδης), Κρομμύδας, Παπαγεωργίου, Φιλλής.