Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2018

ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ 4-2

Μέχρι το 60’ άντεξε ο Πανσταυραϊκός την πίεση του γηπεδούχου Διονύσου, που πέτυχε την τρίτη του νίκη με 4-2. Το ημίχρονο ήταν ισόπαλο 1-1 από τέρματα των Αλεξανδρόπουλου (1-0) στο 11’ και Κατσαλή (1-1) στο 14’. Το 2-1 σημείωσε στο 54’ ο Καλογήρου αλλά ο Κατσαλής ισοφάρισε και πάλι μέσα σε δύο λεπτά παιχνιδιού (2-2). Στο 60’ ο Αλεξανδρόπουλος έδωσε σχεδόν τέλος στις ελπίδες του Πανσταυραϊκού, κάνοντας το 3-2 και το σκορ έκλεισε (4-2) ο Ντόφης, με σουτ στο 75’. Ο Διόνυσος διατήρησε την υπεροχή αλλά ο Πανσταυραϊκός ήταν πιο αποτελεσματικός στις τελικές του προσπάθειες.
Διαιτητές: Συκιανάκης – Μαραγκού, Πολύδωρος.
ΔΙΟΝΥΣΟΣ (Γιάννου): Αλεξόπουλος, Γεωργοκίτσος, Κουκάι (71’ Βαϊόπουλος), Ράλλης, Αραβαντινός, Ευαγγελάτος, Χρ. Ραυτακόπουλος, Καλογήρου, Πολύζος (60’ Μίσιος), Αλεξανδρόπουλος (78’ Λίτσας), Αυγέρης (46’ Ντόφης).
ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ (Λατσούνας): Κουταλάς, Κατσούλης (78’ Μπάκου), Ντζουμάνης, Χ. Γεωργακόπουλος, Καράς (75’ Χρ. Μήτρου), Δ. Μήτρου (83’ Λατσούνας), Σάκκας, Σερβίτης, Κατσαλής, Νάσιος, Λάτο (46’ Αραμπατζής).