Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2012

ΠΡΩΤΕΑΣ ΠΑΛΑΙΑΣ ΦΩΚΑΙΑΣ - ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ 2-0

Στην Παλαιά Φώκαια, ο Πρωτέας διατήρησε την υπεροχή αλλά ο Φοίβος μπορούσε να πάρει την ισοπαλία. Μετά το 0-0 του α’ ημιχρόνου, η εικόνα διατηρήθηκε ίδια και στο β’ μέρος. Πίεζε συνεχώς ο Πρωτέας και κρατούσε καλά αμυντικά ο Φοίβος. Η λύτρωση για τους γηπεδούχους ήλθε στο τελευταίο 5λεπτο του αγώνα αφού λίγο νωρίτερα υπήρξε μία φάση ανατροπής του Κοσμάτου που θα μπορούσε να δώσει ο διαιτητής πέναλτυ. Τελικά το 1-0 έγινε με πλασέ του Κοσμάτου στο 89′ και το 2-0 με σουτ του προωθημένου Κούλιμπη στο 93᾿. Διαιτητής: Χριστοδούλου (Μπέκας, Διαμάντι).
ΠΡΩΤΕΑΣ: Παπαϊωάννου, Κατσούλας, Μακροδημήτρης, Κούλιμπης, Λάζαρης, Διαμάντης, Μακρυπίδης, Κοσμάτος, Μαραγκός (60′ Ρέτσικας), Χοτζάλι, Kωστάκη (85′ Χουσιάδης).
ΦΟΙΒΟΣ: Λουγιάκης, Παρόλας, Ρουμελιώτης, Σώκος, Καρύδης, Παπαδόπουλος, Θεοδοσιάδης, Ψυχογιός (70’ Ντόντα), Αγάλου (65′ Mηλιαράκης), Γεωργιάδης, Τζανής (60’ Βανάι).