Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2012

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ-ΑΝΟΙΞΗ 5-1

Ο Εθνικός επιβλήθηκε της Άνοιξης με 5-1, αφού έχασε σωρεία ευκαιριών για ακόμη μεγαλύτερο σκορ. Η Άνοιξη δεν βλεπόταν και ο Εθνικός έκανε πάρτυ! Παρ’ όλα αυτά, το ματς άρχισε με κτύπημα πέναλτυ του Στεφανίδη στο 6’ λεπτό, που απέκρουσε ο τερματοφύλακας. Πέντε λεπτά αργότερα ο Ταμιχτσής άνοιξε το σκορ και ακολούθησαν τα τέρματα των Στεφανίδη 30’, Μαγγίνας 60’, Σπανομαρίδη 68’ και πάλι Μαγγίνα 75’, που διαμόρφωσαν το 5-0. Αμέσως μετά (77’) ο νεοεμφανισθείς με την Άνοιξη, Λιγωμένος, μείωσε για το τελικό 5-1. Διαιτητής: Α. Γαλάνης, (Τσέλιος, Καλλίνικος).
ΕΘΝΙΚΟΣ: Πυκνής (70’ Τοντισάκης), Ζούρος, Μέρκο (65’ Μασούρας), Αηδόνης, Παπαδόπουλος, Ελευθερίου, Ένις, Ταμιχτσής, Μαγγγίνας, Στεφανίδης (60΄Σπανομαρίδης), Ζιάγκος.