Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου 2017

ΦΙΛΙΚΟ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΝΕΩΝ ΣΤΑ ΣΠΑΤΑ

Κανείς δεν το πήρε χαμπάρι στην περιοχή μας! Κι όμως, νικηφόρο ήταν το πρώτο φιλικό παιχνίδι της Εθνικής Νέων με αντίπαλο την Τουρκία (3-2), το οποίο διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Σπάτων «Δημήτρης Δημητρίου»! Παρότι το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα βρέθηκε πίσω στο σκορ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (45’ Μπαϊντεμίρ), μέσα σε 13 λεπτά κατάφερε να πετύχει τρία γκολ (49’, 62’ Βρουσάι, 59’ Καμπέτσης) και να πάρει καθοριστικό, για την τελική έκβαση της αναμέτρησης, προβάδισμα, καθώς το γκολ του Σαχίν στο 66’ απλώς διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.
ΕΛΛΑΣ: Σιαμπάνης, Βαλμάς (56’ Πανάγου), Πανουργιάς (56’ Μπούσης), Παπαδογιωργάκης, Λάμπρου (78’ Έππας), Τζοβάρας, Μίγγος (78’ Σαχπατζίδης), Μπούρας (56’ Καμπετσής), Μπουζούκης (65’ Ζαχαρός), Βρουσάι (65’ Οικονομίδης), Γιαννούτσος (56’ Φουάσης).
* Το επόμενο φιλικό παιχνίδι Ελλάδας-Τουρκίας θα διεξαχθεί αύριο Πέμπτη στο ίδιο γήπεδο και εντάσσεται στην προετοιμασία του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος για την επόμενη προκριματική φάση του EURO U19.