Δευτέρα 3 Μαρτίου 2014

ΜΑΡΚΟ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ 1–1

Μέτριο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο Κουβαρά, με δύο γκολ στο α’ ημίχρονο και δύο φάσεις –όλες κι όλες- στο β’ μέρος. Η ισοπαλία δεν εξασφάλισε τις ομάδες από την –μακρινή έστω- απειλή του υποβιβασμού…
Ο νεαρός Μπάστας έδωσε προβάδισμα στην Μαρκό στο 20’ αφού πήρε πάσα από τον Μουσαράι, έκανε προσποίηση και σουτ (1-0). Ο Πρωτέας, που δεν είχε σημαντικές ευκαιρίες, εκμεταλλεύθηκε αμυντική ασυνεννοησία των θεωρητικά γηπεδούχων και ισοφάρισε στο 44’ με προβολή του έμπειρου Μαμάκου, που πρόλαβε μπακ και τερματοφύλακα (1-1).
Στο β’ ημίχρονο κάθε ομάδα είχε και μία ευκαιρία για γκολ, χωρίς καμία να τα καταφέρει! Ο Λεβέντης με σουτ που απέκρουσε ο Λαμπρόπουλος και ο Μπουτσάι με σουτ που έστειλε την μπάλλα σύριζα άουτ…
Πολύ καλή η διαιτησία (Αντ. Βλάχος – Πανούτσος, Μπερέτας).
ΜΑΡΚΟ: Γερογιάννης, Λυριτζής, Σιδέρης, Πατσιαούρας, Δημητρίου, Κάλης, Γαλάνης, Μπάστας, Λεβέντης, Μουσαράι, Ελέζι (67' Κυρίτσης).
ΠΡΩΤΕΑΣ: Λαμπρόπουλος, Κατσούλας, Μακροδημήτρης, Κούλιμπης, Λάζαρης, Μούργος (84’ Μπουτσάι), Χρήστου, Χαρίτος (60' Μπεργιάννης), Μαραγκός, Μαμάκος, Χύκα.