Πέμπτη 22 Μαρτίου 2012

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΥ

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Γ4 ΟΜΙΛΟΣ
ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 3-2
Το δεύτερο ημίχρονο του διακοπέντος αγώνα Αφιδναϊκού-Παθιακάκη (που είχε διακοπεί στο 45’ λόγω ομίχλης και χαλαζόπτωσης με σκορ 3-0), διεξήχθη την Τετάρτη 21/3, κι έληξε 3-2 υπέρ του Αφιδναϊκού. Ο Αφιδναϊκός στο α’ ημίχρονο που παίχθηκε στις 3 Μαρτίου, είχε πετύχει τρία γκολ, δύο με τον Στάση, κι ένα με τον Γουναρίδη.

Ο Αφιδναϊκός αγωνίσθηκε με ελλείψεις, αφού και οι δύο τερματοφύλακες (Μορφωνιός και Βρεττός) τραυματίσθηκαν, κι αγωνίσθηκε με τον νεαρό Παλιό. Επίσης, έλειψαν οι τιμωρημένοι Γρ. Τάτσης, Πρόφκα και οι Γουναρίδης, Ντόστης. Οι γηπεδούχοι μπήκαν νωθρά στον αγώνα, με σποτέλεσμα ο Παθιακάκης να πετύχει γρήγορα (στο 52’) το 3-1 με πέναλτυ του Δοβλετάκη. Με παρένθεση μια καλή ευκαιρία του Αφιδναϊκού (Μπόρσης 65’), οι νεαροί παίκτες του Παθιακάκη δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και στο 82’ μείωσαν κι άλλο την διαφορά σε 3-2, με σκόρερ τον Μυλωνά.

Στα υπόλοιπα αγωνιστικά λεπτά, ο Αφιδναϊκός σε αντεπίθεση έχασε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει με τον Δέδε ενώ λίγο έλειψε να ισοφαρίσει ο Παθιακάκης στο 90’, με τον νεαρό Μυλωνά!
Διαιτητές: Αντ. Βλάχος, (Γρηγορίου, Καρράς).
ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ: Παλιός, Κουτσούκος, Πανωτάκης, Τσερδανίτζε, Γαβαλάς, Σκέλα, Τσάδαρης (75’ Σφέτσας), Τσιούμας, Μπόρσης, Στάσης, Δέδες.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
          Ομάδα                    Αγ.     Β.       Ν.       Ι.        Η.       Γκολ
1. Αστέρας Αυλώνα            4        14      2        2        0        14-7
2. Προφήτης Ηλίας             3        13      2        1        0        4-2
3. Αμφιάραος Καλάμου       3        9        2        1        0        9-2
4. Αστέρας Γλ. Νερών        4        9        1        2        1        8-12
5. Ατλαντίς                       3        3        0        1        2        4-7
6. Αφιδναϊκός                    4        3        1        0        3        4-10
7. Γ. Παθιακάκης               3        2        0        1        2        5-8