Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 1-1

Καλή εμφάνιση από την Αρτέμιδα και σχετικός προβληματισμός στον Σαρωνικό Αναβύσσου. Ύστερα από 45’ λεπτά χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον στο γήπεδο Σπάτων (ήταν ελαφρά καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι), η Άρτεμις και ο Σαρωνικός έπαιξαν στο β’ ημίχρονο δυνατά και δημιούργησαν ευκαιρίες. Στο 49’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Παπάζογλου και στο 52’ κατάφεραν να προηγηθούν με κοντινό πλασέ (μετά από κόρνερ) του Κολάγκι (1-0). Ο Σαρωνικός ισοφάρισε στο 86’ με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ του Μπουγατσιά.
Διαιτητές: Ανδρ. Βλάχος – Κουλοχέρης, Κυριακόπουλος.
ΑΡΤΕΜΙΣ (Φαράκος): Τζεμπελίκος, Μπουλούμπασης, Πλούμης, Βασιλείου, Κολάγκι, Τογιάλλι, Τσούκα, Βιδάλης, Φυτιλής (90’ Γκούτσιας), Ράσα (17’ λ.τρ. Σερμπενιάδης), Γ. Παπάζογλου.
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ (Δημητρόπουλος): Χαντζάρας, Ρέδι, Πατσαούρας (75’ Χριστόπουλος), Ζουμπουρλής, Κετέογλου, Ναυπλιώτης (60’ Μαραγκός), Δημητριάδης (75’ Μπουκουβάλας), Γκιούζι (λ.τρ. 50’ Ρόθος), Μπουγατσιάς, Παπακωνσταντίνου, Έλενας.