Δευτέρα 20 Αυγούστου 2012

ΔΥΝΑΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΤΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΚΕΡΑΤΕΑΣ

Ο Αθηναϊκός νίκησε με 3-2 τον Κεραυνό στην Κερατέα, στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας των γηπεδούχων, που έγινε την Κυριακή 19/8.
Εμφανώς βελτιωμένη συγκριτικά με την περίοδο που έληξε, η ομάδα της Κερατέας έδειξε καλά στοιχεία παρ' ότι βρίσκεται ακόμη στο αρχικό στάδιο προετοιμασίας.
Ο προπονητής Θανάσης Πετούρης, έμεινε ικανοποιημένος, καθώς είχε την ευκαιρία να βγάλει σημαντικά συμπεράσματα από το χρήσιμο αυτό φιλικό παιχνίδι.
Το σκορ άνοιξε ο Κοντογιάννης (1-0) αλλά ο Αθηναϊκός κατάφερε να ισοφαρίσει και να περάσει μπροστά με 2-1 μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.
Στην αρχή του β' μέρους έγινε το 3-1 υπέρ των φιλοξενουμένων αλλά μετά ο Κεραυνός κράτησε την πρωτοβουλία των κινήσεων και μείωσε με τον Πλάκα για το τελικό 3-2. Διαιτητής ήταν ο Περδίκης.