Δευτέρα 4 Μαΐου 2015

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ 2–0

Μετά από πολύ ήρεμο παιχνίδι, η ανώτερη Βουλιαγμένη επικράτησε –σε ρυθμό ρελαντί- της Δόξας με 2-0. Τα τέρματα πέτυχαν ανά ένα σε κάθε ημίχρονο, ο Σταυρόπουλος στο 22' και ο Χριστόπουλος στο 60' με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ. Στο 15’ φοβερό σουτ του Καρδαμίτση τράνταξε την οριζόντια δοκό του Δαμίγου.
Διαιτητές: Μαργαρίτης – Λάμπρος, Πανούτσος. Το ματς άργησε να αρχίσει περί τα 20’ λεπτά επειδή ο αρχικά ορισθείς γιατρός του αγώνα αντιμετώπισε αιφνίδιο οικογενειακό πρόβλημα και ο αντικαταστάτης του έφθασε στο γήπεδο της Βουλιαγμένης με την ανωτέρω καθυστέρηση.
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ: Τσουνάκης, Α. Λιόλιος, Αντάρτης, Καραμέτος, Σταυρόπουλος (68' Μπεγκάι), Παπαβασιλείου (78' Χατζηνικολάου), Καρδαμίτσης, Μανταλώζης, Πουλάι, Χριστόπουλος Μαρίου (60' Κορδάς).
ΔΟΞΑ Α.Α.: Δαμίγος (59' Σιώρας), Νερούτσος, Σούλης, Μπίκλης, Ασημακόπουλος, Κούταντζης, Μάρκου, Παρασκευόπουλος, Λιανός, Γκίνι, Γκόγκος (30' Κάνδηλας).